Aston Martin otwiera zapisy. Pierwszy SUV dotrze do Polski na początku 2020

Aston Martin otwiera zapisy. Pierwszy SUV dotrze do Polski na początku 2020

Aston Martin DBX (2020) (fot. Aston Martin)
Aston Martin DBX (2020) (fot. Aston Martin)
Mateusz Żuchowski
09.08.2019 16:19, aktualizacja: 28.03.2023 10:06

Do premiery pierwszego w historii SUV-a Aston Martina coraz bliżej. Oficjalnie zostanie on zaprezentowany w grudniu, ale producent zacznie przyjmować na niego zamówienia jeszcze w tym miesiącu. Cena jeszcze nie została potwierdzona, ale według naszych źródeł wyniesie niecały milion złotych.

Brytyjska marka umiejętnie dozuje informacje o pierwszym w swojej 106-letniej historii SUV-ie. Po zimowej prezentacji filmu z testów na Biegunie Północnym i niedawnej premierze dynamicznej zamaskowanego prototypu na Goodwood Festival of Speed, teraz producent zaprezentował pierwsze zdjęcia modelu z jego nowej fabryki w Walii i poinformował o rozpoczęciu przyjmowania zamówień.

Choć oficjalna cena nie jest jeszcze znana, źródła bliskie fabryce sugerują, że będzie ona w tej samej lidze co bezpośredni konkurenci w postaci Bentleya Bentaygi i Lamborghini Urusa. Oznacza to, że klienci będą musieli liczyć się z wydatkiem na poziomie co najmniej miliona złotych. Za tę cenę dostaną dużego, pięciodrzwiowego SUV-a z silnikiem V8 opracowanym na bazie jednostki AMG. W modelu V8 Vantage generuje ona 510 KM i 685 Nm.

Aston Martin DBX (2020) (fot. Aston Martin)
Aston Martin DBX (2020) (fot. Aston Martin)

Nie są jeszcze znane dokładne parametry techniczne modelu ani nawet jego wygląd. Trochę więcej o nim mówią nam niedawno zaprezentowane zdjęcia lżej zamaskowanego prototypu wykonane w zupełnie nowej fabryce Aston Martina w St. Athan w Walii. W zbudowanych od podstaw na terenie byłej jednostki wojskowej zakładach, obecnie montowane są prototypy przedprodukcyjne. Seryjna produkcja rozpocznie się w drugim kwartale 2020 roku. Do modelu DBX z czasem dołączą tutaj także elektryczne limuzyny i crossovery wskrzeszanej marki luksusowych aut Lagonda.

Aston Martin DBX (2020) (fot. Aston Martin)
Aston Martin DBX (2020) (fot. Aston Martin)

Choć o SUV-ie Aston Martina ciągle więcej nie wiadomo niż wiadomo, to producent zacznie przyjmować zamówienia od klientów od trzeciego weekendu sierpnia bieżącego roku, gdy sprzedaż zostanie oficjalnie zainaugurowana na konkursie elegancji Pebble Beach. Tam jednak klienci nie zobaczą jeszcze finalnej wersji samochodu; ta będzie miała swoją premierę w grudniu podczas dedykowanego wydarzenia. Warszawski salon marki potwierdził serwisowi Autokult, że pierwsze egzemplarze modelu DBX dotrą na polskie drogi już w styczniu 2020 roku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)