Akcesoria samochodowe – przegląd najciekawszych produktów

Akcesoria samochodowe – przegląd najciekawszych produktów

Akcesoria samochodowe – przegląd najciekawszych produktów
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
Julian Grabowski
03.08.2022 13:10, aktualizacja: 13.03.2023 16:21

Jazda samochodem zajmuje sporą część naszego życia – warto więc ułatwić sobie każdą godzinę spędzoną za kierownicą, chociażby uzbrajając się w przydatne akcesoria. Wybraliśmy najciekawsze gadżety z oferty polskiej marki 3mk Protection.

Z badań wynika, że w ciągu całego swojego życia kierowca spędza w aucie nawet 2 lata i 7 miesięcy, a jako pasażer kolejny 1 rok i 11 miesięcy – to szmat czasu! Odczuwamy to podczas codziennych dojazdów do pracy, ale przede wszystkim teraz, w okresie wakacyjnym, kiedy w podróży do celu spędzamy często kilkanaście godzin w samochodzie.

Na takie przejazdy, poza paliwem w baku, wodą i przekąskami, musimy też wyposażyć się w różne akcesoria ułatwiające spędzanie czasu w samochodzie, szczególnie te z kategorii elektroniki, która dziś jest nierozłącznym elementem naszego życia. Dlatego właśnie przejrzeliśmy ofertę polskiej firmy 3mk Protection i wybraliśmy dla Was pięć przydatnych gadżetów. Oto one!

1. Magnet Power – magnetyczny uchwyt na telefon

Czasy dużych i nieporęcznych uchwytów na smartfon właśnie się kończą, ich wybór nie jest dziś w ogóle opłacalny, ponieważ w sprzedaży pojawiły się nowoczesne mocowania wykorzystujące magnes. Jednym z nich jest Magnet Power, czyli niewielki uchwyt montowany w kratce nawiewu na desce rozdzielczej samochodu. Uchwyt ma wbudowany magnes, więc momentalnie przyciąga nasz telefon, do którego obudowy doczepiamy specjalne zaprojektowaną, minimalistyczną płytkę.

Chwyt magnesu jest mocny, więc nie ma ryzyka, że telefon spadnie podczas gwałtownego manewru, natomiast działanie uchwytu jest na tyle delikatne, że swobodnie możemy montować i demontować nasze urządzenie jedną ręką. Co ważne, uchwyt ma obracaną głowicę, co pozwala precyzyjnie dostosować jego położenie, a do tego pasuje do każdego modelu telefonu i każdego samochodu. Uchwyt Magnet Power można znaleźć tutaj.

2. Hyper Car FM Transmitter – streaming audio w każdym aucie

Jeżeli myśleliście, że popularne przed laty transmitery FM odeszły do lamusa to jesteście w błędzie – nie tylko są nadal popularne, ale przede wszystkim wykorzystują dziś najnowocześniejsza technikę. Urządzenia takie jak Hyper Car FM Transmitter firmy 3mk Protection zapewniają dziś czysty dźwięk odtwarzania, elegancki design i bardzo prostą obsługę. Zasada działania transmitera jest niezmienna – to niewielkie urządzenie, które dzięki łączności z radioodtwarzaczem, pozwala słuchać muzyki ze smartfona, pendrive’a lub karty SD nawet wtedy, gdy nasze auto nie jest wyposażone w taką funkcję – np. gdy mamy samochód klasyczny lub youngtimera.

Transmitter jest niewielki, montuje się go w gnieździe zapalniczki, a ekran z podświetleniem LED i pokrętło pozwalają na bardzo wygodną obsługę. Do urządzenia można podłączyć np. smartfon i słuchać muzyki z naszej biblioteki lub z usług streamingu online. Nie trzeba przy tym zmieniać seryjnego radioodtwarzacza w samochodzie, co jest ważne w starszych modelach. Co istotne, transmitter ma również dwa gniazda USB, a to pozwala jednocześnie słuchać muzyki i ładować telefon. Hyper Car FM Transmitter można kupić tutaj.

3. Hyper Car Charger 30W – eleganckie źródło energii

Was też irytują samochodowe ładowarki, które zajmują sporo miejsca i negatywnie wpływają na wygląd wnętrza? Rozwiązaniem jest minimalistyczna ładowarka od 3mk Protection, której design będzie pasował nawet do kokpitów najnowocześniejszych samochodów. Wykonana jest estetycznie, bo jej obudowę stworzono z aluminium. Do tego jest na tyle mała, że nie wystaje poza gniazdo zapalniczki, natomiast jej nienachalne podświetlenie ułatwia korzystanie nocą. Ładowarka jest też bardzo bezpieczna, bo wyposażono ją w ochronę antyprzepięciową, a mimo to pozwala ładować urządzenia z mocą nawet 30 watów!

Kolejną ważną funkcją tej ładowarki są dwa dostępne gniazda USB – klasyczne, typu A, i nowoczesne, typu C. W większości samochodów montuje się dziś tylko jeden rodzaj portów USB, a więc zazwyczaj kierowca lub pasażerowie mają problem z naładowaniem swoich urządzeń podczas jazdy. Rozwiązaniem jest właśnie Hyper Car Charger 30W, do którego można jednocześnie podłączyć dwa urządzenia, korzystając z obu rodzajów wejść USB. Link do ładowarki

4. Spider Gravity – wolność korzystania z uchwytu

Kolejnym ciekawym uchwytem na smartfon z oferty polskiej marki 3mk Protection jest Spider Gravity, którego obsługa możliwa jest jedną ręką – kierowcy w mig docenią wygodę korzystania z tego rozwiązania. Uchwyt nie ma magnesu ani mechanizmu ręcznego dopasowania do szerokości smartfona, ale urządzenie zakleszcza się w nim dzięki grawitacji. Kiedy włożymy smartfon do uchwytu, jego ciężar sprawi, że dolna podstawa się obniży, a boczne chwyty automatycznie dopasują się do szerokości telefonu.

Takie rozwiązanie zapewnia sztywności i bezpieczeństwo mocowania, przy jednoczesnym komforcie montowania i demontowania telefonu jedną ręką – wystarczy podnieść smartfon, aby uchwyt automatycznie się odblokował. Proste, ale genialne! Uchwyt Spider Gravity zaprojektowano w sprytny sposób, dzięki czemu pasuje do każdego auta i każdego smartfona, a w jego dolnej podstawie jest specjalna szczelina, pozwalająca ładować telefon podczas jazdy. Uchwyt znajdziecie tutaj.

5. Hyper Car Charger 100W – elektrownia na pokładzie

Polecałem już ładowarkę o mocy 30W, która jest minimalistyczna i idealnie pasuje do wnętrza nowoczesnego samochodu. Teraz przyszedł czas na nieco mocniejszą ładowarkę samochodową, której użyteczność jest jeszcze większa – Hyper Car Charger ładuje nasz sprzęt mocą do 100 watów, co oznacza, że można skorzystać z niej nawet do naładowania laptopa! I to wszystko za sprawą gniazda zapalniczki w Waszym aucie. To pozwala nam oglądać filmy i pracować nawet wtedy, gdy nasz samochód nie jest wyposażony w gniazdko 230 V.

Wspomniana ładowarka ma oczywiście dwa porty USB – typu A i nowszego typu C, co pozwala ładować różne urządzenia, także jednocześnie. Hyper Car Charger ma też inne przydatne funkcje, m.in. gumkę zmieniającą kolor (pozwala to dopasować urządzenie do jasnego lub ciemnego wykończenia wnętrza), a także delikatne oświetlenie LED, pozwalające łatwo zlokalizować ładowarkę po zmroku, bez odrywania wzroku od jezdni. Link do ładowarki

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)