70-latek uszkodził auto na parkingu. Dostał 4 tys. zł mandatu

70‑latek uszkodził auto na parkingu. Dostał 4 tys. zł mandatu

Mundurowi zapukali do drzwi sprawcy jeszcze tego samego dnia
Mundurowi zapukali do drzwi sprawcy jeszcze tego samego dnia
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
15.02.2022 07:48, aktualizacja: 14.03.2023 13:20

Kolejny kierowca boleśnie przekonał się o tym jak działa nowy taryfikator. Manewrując na parkingu uszkodził jedno z zaparkowanych aut, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Dostał wysoki mandat, choć do maksimum i tak sporo zabrakło.

Do niezbyt poważnej w skutkach kolizji doszło 8 lutego 2022 roku w Sosnowcu. 70-letni mężczyzna wyjeżdżając z parkingu zahaczył o inne auto, w wyniku czego doszło do wyrwania zderzaka. Niestety zamiast zachować się jak należy, postanowił uciec z miejsca zdarzenia.

Mundurowi wezwani na miejsce przez poszkodowanego szybko jednak namierzyli sprawcę i jeszcze wieczorem, tego samego dnia zapukali do jego drzwi, z grzywną w wysokości 4 tys. zł. Widząc taką kwotę 70-latek pewnie szybko pożałował swojego postępowania. Powinien się jednak cieszyć, że nie była ona wyższa.

Zgodnie z nowym taryfikatorem, tego rodzaju przewinienie jest zagrożone karą do nawet 6 tys. zł. Z pewnością znajdą się tacy, którzy będą twierdzić, że to sporo za taką "błahostkę". Zmienią zdanie, gdy ktoś uszkodzi ich auto, a winnego nie będzie. Niestety takie przypadki nie należą do rzadkości. Pozostaje liczyć, że widmo wysokich kar przyczyni się do poprawy sytuacji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)