Wszystko co wiemy o Alfie Romeo Giulii

Alfa Romeo Giulia została zaprezentowana w czerwcu 2015 roku jako sportowa wersja Quadrifoglio. Jest następcą modelu 159, produkowanego do 2011. Oznaczenie kodowe tego modelu to 952. Cena podstawowa Giulii w Polsce wynosi 139 000 zł.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio

Ten artykuł ma 4 strony:

Wszystko co wiemy o Alfie Romeo Giulii

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Jaki czas na Nürburgringu uzyskała Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio
  2. Kiedy Alfa Romeo Giulia wchodzi do sprzedaży
  3. Jakie silniki są oferowane w Alfie Romeo Giulii
  4. Ile kosztuje Alfa Romeo Giulia w Polsce
  5. Jakie wyposażenie ma Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo Giulia to jedna z najważniejszych premier minionego roku. Przez kilkanaście miesięcy pojawiło się wiele informacji na temat tego samochodu, które teraz zbieramy dla Was w jednym miejscu.

Wszystko zaczęło się 24 czerwca 2015 roku w muzeum Alfy Romeo, mieszczącym się w Arese, w prowincji Mediolan. Tę szczególną datę włoski producent wybrał ze względu na 105 urodziny marki. Premiera Giulii Quadrifoglio była zgodna z założeniami 5-letniego planu Fiat Chrysler Automobiles, opublikowanego w 2014.

Alfa Romeo Giulia

Alfa Romeo przygotowała także wersję dla mas, pozbawioną przydomku Quadrifoglio. Miała ona premierę w marcu 2016 podczas salonu samochodowego w Genewie.

Warto zwrócić uwagę, że odmiana sportowa nie jest już oznaczana jako QV (Quadrifoglio Verde). Włosi porzucili kolor zielony z tej nazwy i pozostała sama czterolistna koniczyna.

Zanim jednak do gry wszedł samochód podstawowy, Alfa Romeo podgrzewała atmosferę z pomocą modelu sportowego. Giulia Quadrifoglio miała przygotować grunt wizerunkowy przed premierą wersji dla mas, która kluczowa jest dla wyników sprzedaży. Odmiana sportowa jest więc tutaj samochodem halo.

Alfa Romeo Giulia

Zobacz również: Tylko na Autokult.pl

We wrześniu 2015 Włosi opublikowali czas przejazdu 510-konnej Giulii Quadrifoglio po Nürburgringu. Wyniki z Zielonego Piekła to w ostatnich latach jeden z wyznaczników wartości sportowego wozu produkcyjnego. Chociaż różnice rzędu kilku sekund na długiej pętli Zielonego Piekła mogą być na co dzień bez znaczenia dla przeciętnego użytkownika, ze względów wizerunkowych przebicie konkurencji w tak niewielkim stopniu jest bardzo istotne.

Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio przejechała Nürburgring według oficjalnych danych w 7:39.0. To wynik znacznie lepszy niż w przypadku standardowego BMW M4, które pokonało ten tor w 2014 roku w 7:52.0. To szczególnie ważna różnica, ponieważ to właśnie BMW Serii 3 i Serii 4 są głównymi konkurentami Alfy Romeo Giulii.

Alfa Romeo Giulia

Włosi tworząc swojego nowego sedana, celowali w segment D kategorii premium. W tej grupie znajdziemy w sumie kilku istotnych graczy:

Jak rynek przyjmie Alfę Romeo Giulię? Sprzedaż w Polsce już ruszyła, więc można już wstępnie oszacować zainteresowanie autem. W jednym z warszawskich salonów Alfy Romeo dowiedzieliśmy się, że zainteresowanie standardową Giulią jest bardzo duże - satysfakcjonujące dla marki. W ciągu ostatniego miesiąca w samym punkcie dilerskim, o którym mowa wyżej, odbyło ponad 150 jazd testowych tym modelem. Dużym zainteresowaniem cieszy się także model Quadrifoglio, ale na razie w Polsce nie ma jeszcze egzemplarza prezentacyjnego.

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Treści cykliczne:

Mercedes 190 W201 - jazda youngtimerem [cz. 19] Temat tygodnia: tydzień z kabrioletami 10 najtańszych nowych kabrioletów na polskim rynku W redakcji Autokult.pl: Temat tygodnia - tydzień z kabrioletami, Volvo S90, BMW 440i i kamienie milowe Aktualna klasyfikacja generalna zespołów w Formule 1 (2016) Aktualna klasyfikacja generalna kierowców w Formule 1 (2016) Na czym polega wsparcie Tour de France przez Škodę? Škoda i rowery – wczesna historia i współczesność marki Byliśmy ze Škodą na Tour de France 2016 Budowa nadwozi samochodowych - typy, historia i stosowane materiały Tour de France 2016 – ponad wiek giganta, ponad dekada wsparcia Škody Flota egzotycznych samochodów policji w Dubaju Reliant Robin i inne niezwykłe trzykołowce Skradzione samochody odzyskane po latach Nowe Audi A5 i S5 kontra stare - jak się zmieniło niemieckie coupé? 10 najtańszych SUV-ów i crossoverów na polskim rynku 10 najmniejszych nowych samochodów na polskim rynku Zwykłe auta dawcami dla supersamochodów [cz.3] Wyjątkowe samochody inspirowane lotnictwem [cz.2] Test porównawczy 5 alkomatów W jakich samochodach odbywają się egzaminy na prawo jazdy kategorii B w Polsce? Fiat 124 Spider vs Mazda MX-5 - porównanie: który roadster wygląda lepiej? Opel Insignia – biznesowy partner i asystent w jednym Wybraliście najlepszy samochód segmentu E! Przedstawiamy zwycięzców [cz.6]