Alfa Romeo Giulia Sportwagon na pierwszej fotografii

Alfa Romeo Giulia Sportwagon na pierwszej fotografii

Alfa Romeo Giulia Sportwagon na pierwszej fotografii
Aleksander Ruciński
13.12.2016 14:46, aktualizacja: 14.10.2022 14:10

Po miesiącach domysłów i spekulacji nareszcie wiemy, że Alfa Romeo Giulia, wzorem poprzedników, doczeka się wydania Sportwagon. Potwierdza to pierwsza fotografia, prezentująca bagażnik włoskiego kombi, która wyciekła do sieci.

Poprzednicy Giulii w postaci modeli takich jak 156, czy 159 także byli oferowani w praktycznych wersjach. 156 SW jak i 159 SW udowodniły, że kombi może być naprawdę piękne. Giulia raczej nie będzie odstawać od tej reguły. Choć na razie dysponujemy zaledwie jedną fotografią, możemy stwierdzić, że nowa wersja Włoszki nie będzie najpojemniejszym i najpraktyczniejszym kombi na rynku, ale z pewnością jednym z najatrakcyjniejszych.

Zdjęcie przedstawia Giulię SW z otwartą tylną klapą, przez co nie możemy podziwiać tyłu w całości. W zamian za to jednak dowiadujemy się, że kanapa będzie wyposażona w otwór do przewozu nart, a klienci lubiący beżowe wykończenie, znajdą tu coś dla siebie. To na razie tyle jeśli chodzi o kufer Giulii. Podejrzewamy, że będzie on porównywalny z bagażnikiem jednego z największych rywali, czyli BMW serii 3 Touring.

Tym, co bardziej zastanawia, jest przede wszystkim charakterystyczny, czerwony lakier nadwozia, szerokie opony oraz pokaźne końcówki wydechu, sugerujące, że możemy mieć do czynienia ze sportową odmianą QV. Warto wspomnieć, że sedan zadebiutował najpierw jako QV, a dopiero następnie dołączyły do niego cywilne odmiany. W przypadku kombi może być podobnie i szczerze mówiąc, nie mamy nic przeciwko temu. Będzie to bowiem oznaczało, że na rynek trafi kolejne, ekscytujące kombi.

Jeśli chodzi o przewidywaną datę debiutu, trudno wskazać konkretny termin. Włosi siedzą cicho jak mysz pod miotłą, a przedstawiona fotografia jest wszystkim, co w tej chwili mamy. Niewykluczone, że Giulia SW ujrzy światło dzienne podczas marcowego salonu w Genewie. Niebawem wszystko powinno się wyjaśnić. Czekamy niecierpliwie na kolejne zdjęcia, w szczególności te prezentujące auto z profilu.

Uzupełnienie oferty o nową wersję nadwoziową powinno przyczynić się do wzrostu popularności tego modelu. Większość konkurentów, w szczególności tych z segmentu premium jest bowiem dostępna przynajmniej jako sedan i kombi. W przypadku Alfy, do pełni szczęścia brakuje jeszcze Coupé. W poprzedniej generacji mieliśmy Brerę. Czy teraz Włosi także zdecydują się na trzy odmiany? Najpierw poczekajmy na oficjalny debiut kombi.

[aktualizacja 13 grudnia]

Przyznajemy, daliśmy się wkręcić, podobnie jak wiele innych motoryzacyjnych mediów na świecie. Fotografia, która rzekomo przedstawia Giulię Sportwagon, w rzeczywistości jest dziełem zdolnego grafika. Mimo to czujemy, że coś jest na rzeczy i już niebawem, będziemy mogli podziwiać praktyczną odmianę tego modelu, tyle że zupełnie realną.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)