Zielone światło dla motocyklistów. 20 kwietnia można rozpoczynać sezon

Zielone światło dla motocyklistów. 20 kwietnia można rozpoczynać sezon

(fot. Dominika Dragun)
(fot. Dominika Dragun)
Mateusz Żuchowski
17.04.2020 10:32, aktualizacja: 22.03.2023 11:53

Po wielu obostrzeniach związanych z pandemią polski rząd godzi się na pierwsze poluzowania zasad. Jedno z nich dotyczy jazdy w celach rekreacyjnych, która będzie możliwa już od poniedziałku 20 kwietnia. Tym sposobem, zapewne nieświadomie, premier Morawiecki wyznaczył motocyklistom konkretną datę rozpoczęcia sezonu.

Zgodnie z ogłoszonym przez szefa rządu planem "odmrażania" gospodarki i życia społecznego, od 20 kwietnia będzie można znów odwiedzać lasy i parki oraz przemieszczać się w celach rekreacyjnych. Na zmianach tych skorzystają kierowcy i motocykliści, którzy mogą w końcu skorzystać z ładnej pogody i wybrać się na zmotoryzowaną wycieczkę bez obaw o pytania ze strony policji o powód i cel podróży.

W swoich planach trzeba uwzględnić jednak fakt, że w mocy pozostaje przez cały czas obowiązek zachowania bezpiecznego dystansu oraz zasłaniania twarzy. W przypadku motocyklistów kaski integralne i szczękowe uważa się za wystarczające rozwiązanie, choć warto mieć przy sobie coś, czym można zasłonić nos i usta po zdjęciu kasku. Użytkownicy kasków otwartych powinni się dodatkowo zabezpieczyć maseczką lub kominem.

Przed wyjazdem trzeba pamiętać jeszcze o jednym: hotele, parki narodowe, kawiarnie i restauracje zostaną otwarte w późniejszym, jeszcze nieokreślonym terminie. Póki co celem wycieczek pozostanie więc raczej jazda sama w sobie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)