Zbliża się koniec Jaguara XK

Zbliża się koniec Jaguara XK

Zbliża się koniec Jaguara XK
Arkadiusz Gabrysiak
07.03.2014 19:41, aktualizacja: 08.10.2022 09:36

Jaguar XK to obecnie najstarszy model w gamie brytyjskiego producenta. Czas odcisnął już swoje piętno na stylistyce tego modelu, jednak Jaguar XK nadal robi niemałe wrażenie na ulicy. Mimo wszystko Jaguar już latem bieżącego roku planuje zakończyć produkcję tego samochodu.

Obecna generacja modelu XK jest na rynku od roku 2006. Przez parę lat model ten był jedynym sportowym samochodem w ofercie Jaguara, który musiał pełnić rolę pojazdu typu GT i rasowego sportowca.

Wszystko zmieniło się, gdy na rynku pojawił się F-Type. Od tamtego czasu szefowie Jaguara obserwują stopniowy spadek liczby zamówień na model XK. Niedawno na rynku pojawił się F-Type Coupé, który okazał się gwoździem do trumny modelu XK. Liczba zamówień na Jaguara XK spadła do takiego poziomu, że szefowie brytyjskiego producenta planują zakończyć produkcję tego modelu latem bieżącego roku i tymczasowo skupić się na nowym projekcie sedana XE.

Nie oznacza to jednak definitywnego końca Jaguara XK. Najprawdopodobniej model ten odrodzi się za kilka lat w postaci nieco większego i luksusowego GT.

Obraz
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)