Zaskakujący wygląd Mitsubishi Pajero Sport kolejnej generacji

Zaskakujący wygląd Mitsubishi Pajero Sport kolejnej generacji

Zaskakujący wygląd Mitsubishi Pajero Sport kolejnej generacji
Marcin Łobodziński
04.06.2015 20:51, aktualizacja: 02.10.2022 10:01

Mitsubishi Pajero Sport od początku swojego istnienia zawsze bazowało na wyglądzie i rozwiązaniach technicznych użytkowego pickupa L200. Czy teraz się to zmieni?

Prawdopodobnie tak, przynajmniej pierwsza kwestia, ponieważ wyciekły najnowsze szkice patentowe Mitsubishi, które sugerują, że nowe Pajero Sport upodobni się wizualnie do Outlandera PHEV Concept S, przynajmniej z przodu. Z tyłu widać zupełnie nową koncepcję z pionowymi światłami ciągnącymi się od zderzaka do połowy tylnej szyby. Pozostał jedynie charakterystyczny, zadarty tylny zwis. To zaskakująca zmiana, ponieważ albo Pajero Sport może wyglądać lepiej od klasycznego Pajero, albo niebawem poznamy również wygląd nowej generacji Pajero.

Technicznie nowe Pajero Sport prawdopodobnie i tak będzie bazowało na podzespołach nowej generacji L200/Tritona, który zadebiutuje w Polsce pod koniec tego roku. Można zatem oczekiwać zmodyfikowanej ramy, nowych skrzyń biegów i silników o wyższej wydajności. Ciekawe czy Mitsubishi Pajero Sport dostanie wszystkie rozwiązania z zakresu komfortu i bezpieczeństwa dostępne w nowym L200?

428100972083244972

Do napędu nowego Pajero Sport posłuży najpewniej ta sama, nowa jednostka napędowa z zapłonem samoczynnym o oznaczeniu 4N15. Motor o pojemności 2,4 litra o niskim stopniu sprężania, wspomagany systemem sterowania zaworami MIVEC generuje w L200 moc 154 KM lub w mocniejszej odmianie 181 KM i odpowiednio 380 lub 430 Nm momentu obrotowego. Współpracuje też z przekonstruowaną, automatyczną skrzynią biegów o wydłużonych przeglądach międzyokresowych lub z nowym, 6-stopniowym manualem. W nowym L200 zmieniono również centralny mechanizm różnicowy, który teraz rozdziela moment obrotowy w stosunku 40:60, a nie jak wcześniej 50:50.

Ciekawy pozostaje również temat sprzedaży tego modelu, który obecnie oferowany jest głównie na rynkach wschodnich. Obecna generacja Pajero Sport była sprzedawana w limitowanych ilościach również w Polsce, ale był to jedyny kraj w Unii Europejskiej, gdzie Mitsubishi zdecydowało się na taki krok. Samochody wyprzedano bez najmniejszych problemów. Czy nowa generacja trafi do Polski? Miejmy nadzieję, że tak, ponieważ to jedna z ostatnich, prawdziwych terenówek na rynku. Miejmy też nadzieję, że zostanie wykonana na takim poziomie jak nowe L200, bo obecna generacja Pajero Sport pod tym względem jest naprawdę kiepska.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)