Wysoka kara dla młodego kierowcy. Grozi mu gigantyczny mandat

Wysoka kara dla młodego kierowcy. Grozi mu gigantyczny mandat

Młody kierowca zlekceważył przepisy i poniesie konsekwencje
Młody kierowca zlekceważył przepisy i poniesie konsekwencje
Źródło zdjęć: © policja.pl
06.04.2023 12:18, aktualizacja: 07.04.2023 15:51

26-letni kierowca BMW z Sosnowca zlekceważył podwójną ciągłą linię i wyprzedzał przed przejściem dla pieszych. Za nieodpowiedzialną jazdę grożą mu poważne konsekwencje.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło na DW913 w miejscowości Gródków. Jak ustalili policjanci z Komisariatu Policji w Wojkowicach, 26-letni mieszkaniec Sosnowca, nie zważając na linię podwójną ciągłą i przejście dla pieszych, wyprzedzał inny samochód.

Pośpiech i brawura, ale też roztargnienie, nieuwaga oraz brak koncentracji mogą doprowadzić do wielu nieszczęść i tragedii na drodze. Pomimo licznych apeli, policyjnych działań oraz publikacji materiałów świadczących o nieuchronności kary za łamanie przepisów, w dalszym ciągu znajdą się osoby, które lekceważą zasady bezpieczeństwa drogowego.

Policja

Mundurowi skierowali już do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny. Oprócz 20 punktów grozi mu nawet 30 tys. zł grzywny. Nagranie ukazujące niebezpieczną jazdę młodego kierowcy trafiło do policjantów za pośrednictwem skrzynki "Stop agresji drogowej".

Źródło artykułu:Pilne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie