Wybierasz się na wakacje? Masz uchwyt na tablet do samochodu?

Wybierasz się na wakacje? Masz uchwyt na tablet do samochodu?

Wybierasz się na wakacje? Masz uchwyt na tablet do samochodu?
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
26.04.2022 07:38, aktualizacja: 14.03.2023 12:25

Nie tylko podczas długich podróży, ale i w czasie wakacyjnych wycieczek — uchwyt na tablet do samochodu przydaje się zawsze. Zresztą nie tylko on, ale i inne akcesoria, które ułatwiają jego obsługę i działanie. Kiedy warto zaopatrzyć się w te akcesoria? W jakich sytuacjach mogą się przydać? Czy ich stosowanie jest bezpieczne?

Kiedy przydaje się uchwyt na tablet do samochodu?

Coraz częściej nie wyobrażamy sobie podróży samochodowych, zwłaszcza tych dalszych, bez nawigacji samochodowych. Ta przydaje się także w trakcie wizyty w obcym nam mieście, gdy chcemy dotrzeć do określonego punktu docelowego. Tablety, które mają znacznie większą przekątną ekranu od smartfonów, jakie zawsze mamy pod ręką, to dużo większa wygoda w odczytywaniu informacji z map. Dlatego chętnie umieszczamy je w samochodach przed sobą, montując do szyby samochodowej czy kratki nawiewu. Taki montaż wymaga jednak odpowiednich narzędzi. Innymi słowy, należy mieć na wyposażeniu odpowiedni uchwyt, który wraz z urządzeniem nie będzie przeszkadzała w trakcie prowadzenia pojazdu. Taki tablet to nie tylko czytelna nawigacja. Do czego jeszcze przydaje się w trakcie jazdy?

Kierowcy mogą korzystać z niego do odbierania połączeń telefonicznych przy połączeniu z bezprzewodowym zestawem głośnomówiącym. Jednak aby prowadzenie było bezpieczne, nie powinni go używać wówczas do niczego innego. Inaczej jest z kolei z pasażerami, których wiozą. Zwłaszcza w czasie dłuższych podróży z dziećmi, które mogą oglądać wówczas ulubione bajki i programy na jego ekranie. Należy pamiętać, że siedzą oni zwykle na tylnym siedzeniu. Dlatego należy dopasować do niego inny rodzaj uchwytu. Jakie uchwyty wyróżniamy?

Uchwyt montowany nie tylko do deski rozdzielczej

O ile kierowcy potrzebują mieć tablet jak najbliżej siebie, który nie zasłoni im pola widzenia i będzie umieszczony w bezpiecznym miejscu, o tyle pasażerowie siedzący z tyłu powinni mieć go bliżej siebie, najlepiej umieszczony za kierowcą. Dlatego z uwagi na każdego z użytkowników tabletów w samochodzie, dostępne są uchwyty montowane w różny sposób.

Wyróżniamy uchwyty na tablet do samochodu montowane:

  • do przedniej szyby samochodu,
  • do kratki nawiewu,
  • do deski rozdzielczej,
  • na zagłówek siedzenia.

Tablet to urządzenie sporych rozmiarów, dużo większych od smartfonu. Dlatego musisz zwrócić szczególną uwagę na jego rozmiar i rozmiar uchwytu. Te parametry pozwolą Ci łatwiej dopasować akcesoria do charakterystyki wnętrza Twojego samochodu. Pamiętaj także, że waga tabletu jest dużo większa niż telefonu, dlatego uchwyty muszą wytrzymywać jego ciężar. Nie bez znaczenia jest zatem jakość elementów montażowych takich jak przyssawki do szyby czy zaciski do kratki lub wsporników zagłówka. Na stronie https://www.euro.com.pl/akcesoria-do-ipada-i-tabletow-multimedialnych,g!uchwyt-samochodowy.bhtml znajdziesz sprawdzonej uchwyty wysokiej jakości, bezpieczne w użytkowaniu i dostosowane do każdej opcji montażu.

Uniwersalny uchwyt samochodowy na tablet, smartfon i inne urządzenia

Jeśli nie chcesz kupować wielu różnych uchwytów, wybierz uchwyt uniwersalny, który nie tylko sprawdzi się w trzymaniu większości tabletów, ale także dla mniejszych urządzeń jak smartfony. Dobrze, aby taki uchwyt miał regulowany wysięgnik, który pozwoli Ci przybliżyć lub oddalić urządzenie od siebie. Pamiętaj jednak, że sam uchwyt to nie wszystko. Urządzenia mobilne działają na baterii, a ta wymaga ładowania. Zwłaszcza podczas dłuższych podróży jej zużycie może następować w krótkim czasie. Dlatego nie zapomnij o ładowarce do samochodu, dzięki której nie stracisz wsparcia podróży nawigacją czy też Twoi pasażerowie nie rozczarują się w połowie urwanym filmem. Ładowarki samochodowe znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/ladowarki-do-telefonow1.bhtml.

Obsługę urządzeń mobilnych, zwłaszcza w czasie jazdy samochodem, gdzie mamy ograniczony zasięg ruchów, ułatwi nam rysik do tabletu. Pamiętaj jednak, że nie każdy uniwersalny rysik jest kompatybilny z urządzeniem, jakie posiadasz. Dlatego wybierz tylko ten dopasowany do tabletu czy smartfonu, którym dysponujesz. Rysiki pasujące do wielu popularnych urządzeń, ale też uniwersalne rysiki do większości tabletów i smartfonów znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/akcesoria-do-ipada-i-tabletow-multimedialnych,g!rysik.bhtml

Uchwyty samochodowe i pozostałe akcesoria

Na rynku możesz łatwo znaleźć wiele akcesoriów z kategorii produktów do auta przeznaczonych dla urządzeń mobilnych. Nie każdy produkt jednak jest wart Twojej uwagi. Wiele z nich trafia na rynek w masowych ilościach ze źródeł, które produkują je w niskiej jakości. Takie akcesoria mogą być niebezpieczne. Wyobraź sobie, czym mogłaby się skończyć sytuacja, w której mocowanie uchwytu wyłamuje się z kratki nawiewu, a tablet ląduje Ci pod nogami. Konsekwencje mogłyby być bardzo przykre. Dlatego stosuj sprawdzone produkty z certyfikatami. Znajdziesz je w RTV Euro AGD. Bez problemu odnajdziesz model dopasowany do Twoich potrzeb. Zarówno do instalacji na szybie, desce rozdzielczej, kratce nawiewu czy zagłówku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)