Umowa sprzedaży samochodu z autem pozostawionym w rozliczeniu. Tak powinna wyglądać
Kupując samochód od osoby prywatnej czy przedsiębiorcy, czasami zostawia się w rozliczeniu swoje auto. Sporządzenie stosownej umowy jest wbrew pozorom proste i nie wymaga wielu dokumentów. Mamy przygotowany przez prawnika wzór, który będzie korzystny dla kupującego.
29.05.2018 | aktual.: 30.03.2023 11:04
Jak powinna wyglądać umowa sprzedaży samochody przy zostawieniu własnego auta w rozliczeniu?
Zasadniczo tak samo jak zwykła umowa sprzedaży, ale musi zawierać dodatkowy podpunkt dokładnie opisujący sposób rozliczenia zapłaty za kupowane auto.
Na cenę nabywanego pojazdu składa się bowiem ustalona ze sprzedającym wartość oddawanego w rozliczeniu auta oraz gotówka. Należy wyraźnie rozdzielić wartość pojazdu od pieniędzy przekazanych sprzedającemu, w czym pomoże wam poniższy wzór.
Wzory bezpiecznej umowy kupna-sprzedaży samochodu z pojazdem pozostawionym w rozliczeniu
Umowa przygotowana dla was przez prawnika częściowo wyłącza odpowiedzialność kupującego za pojazd (poza wadami prawnymi) oddany w rozliczeniu.
Powyższa umowa jest jednocześnie dokumentem nabycia i zbycia swojego pojazdu, więc będzie pełnić dwie funkcje w urzędzie komunikacji – przy rejestracji zakupionego auta i wyrejestrowaniu poprzedniego.
Zamieszczony w artykule wzór umowy wraz z uwagami stanowi utwór w rozumieniu Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych i może być wykorzystywany tylko na potrzeby zawierania umów sprzedaży pojazdu. Autorem umowy jest Oskar Możdżyń, www.autoprawo.pl, autoprawo@mozdzyn.pl.
W artykule poniżej znajdziesz bezpieczną umowę sprzedaży samochodu, przygotowaną przez prawnika, o treści korzystnej dla kupującego: