Poradniki i mechanikaUmowa sprzedaży samochodu z autem pozostawionym w rozliczeniu. Tak powinna wyglądać

Umowa sprzedaży samochodu z autem pozostawionym w rozliczeniu. Tak powinna wyglądać

Zostawiasz stare auto w rozliczeniu? Powinieneś wiedzieć jak sporządzić umowę sprzedaży
Zostawiasz stare auto w rozliczeniu? Powinieneś wiedzieć jak sporządzić umowę sprzedaży
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/BMW
Marcin Łobodziński
29.05.2018 10:57, aktualizacja: 30.03.2023 11:04

Kupując samochód od osoby prywatnej czy przedsiębiorcy, czasami zostawia się w rozliczeniu swoje auto. Sporządzenie stosownej umowy jest wbrew pozorom proste i nie wymaga wielu dokumentów. Mamy przygotowany przez prawnika wzór, który będzie korzystny dla kupującego.

Jak powinna wyglądać umowa sprzedaży samochody przy zostawieniu własnego auta w rozliczeniu?

Zasadniczo tak samo jak zwykła umowa sprzedaży, ale musi zawierać dodatkowy podpunkt dokładnie opisujący sposób rozliczenia zapłaty za kupowane auto.

Na cenę nabywanego pojazdu składa się bowiem ustalona ze sprzedającym wartość oddawanego w rozliczeniu auta oraz gotówka. Należy wyraźnie rozdzielić wartość pojazdu od pieniędzy przekazanych sprzedającemu, w czym pomoże wam poniższy wzór.

Wzory bezpiecznej umowy kupna-sprzedaży samochodu z pojazdem pozostawionym w rozliczeniu

Umowa przygotowana dla was przez prawnika częściowo wyłącza odpowiedzialność kupującego za pojazd (poza wadami prawnymi) oddany w rozliczeniu.

Powyższa umowa jest jednocześnie dokumentem nabycia i zbycia swojego pojazdu, więc będzie pełnić dwie funkcje w urzędzie komunikacji – przy rejestracji zakupionego auta i wyrejestrowaniu poprzedniego.

Zamieszczony w artykule wzór umowy wraz z uwagami stanowi utwór w rozumieniu Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych i może być wykorzystywany tylko na potrzeby zawierania umów sprzedaży pojazdu. Autorem umowy jest Oskar Możdżyń, www.autoprawo.pl, autoprawo@mozdzyn.pl.

W artykule poniżej znajdziesz bezpieczną umowę sprzedaży samochodu, przygotowaną przez prawnika, o treści korzystnej dla kupującego:

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)