Tushek pokazał nowy model. Chce zawojować rynek supersamochodów

Aeon będzie dostępny z dwiema opcjami układu napędowego
Aeon będzie dostępny z dwiema opcjami układu napędowego
Źródło zdjęć: © Tushek

17.09.2023 17:35, aktual.: 18.09.2023 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gdy pojawia się temat supersamochodów, rzadko kiedy myśli się o Słowenii. Tushek stara się jednak zmienić to postrzeganie, przygotowując duet zelektryfikowanych pojazdów, które mają pozostawić znaczący ślad w segmencie.

Firma Tushek niedawno zaprezentowała Aeon, zupełnie nowy pojazd o wysokich osiągach, który według producenta będzie nie tylko konkurował, ale "zdominuje" rynek hipersamochodów. Będzie dostępny z dwiema opcjami układu napędowego, z których każdy zapewnia całkiem imponujący stosunek mocy do masy.

  • Tushek Aeon
  • Tushek Aeon
  • Tushek Aeon
  • Tushek Aeon
  • Tushek Aeon
[1/5] Tushek AeonŹródło zdjęć: © Tushek

Aeon E to wariant w pełni elektryczny, oferujący moc ponad 2500 KM. Co więcej, waży 1600 kg, co daje stosunek mocy do masy wynoszący 1,7:1. Tymczasem Aeon H łączy silnik V8 z silnikiem elektrycznym, tworząc hybrydowy układ napędowy typu plug-in. Generuje prawie 600 koni mniej, ale nadal zapewnia kierowcom sporą moc 1930 KM. Jego waga wynosi zaledwie 1480 kg, co oznacza, że stosunek mocy do masy w tym przypadku wynosi 1,3:1.

Pozostałe parametry związane z wydajnością Aeona, takie jak m.in. "przełomowa aerodynamika", zostaną ujawnione w nadchodzących tygodniach. Jeśli chodzi o wnętrze, model będzie skupiał się na tworzeniu niestandardowych doświadczeń dla każdego kupującego. "Aeon zwiastuje nowy początek w produkcji hipersamochodów, z personalizacją na pierwszym planie. Każdy pojazd jest indywidualnie dostosowany do jego właściciela, aby stworzyć niezrównaną więź" – twierdzi producent.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)