Te elementy są szczególnie wrażliwe. Wskazówki dla broniącej się ludności cywilnej

Te elementy są szczególnie wrażliwe. Wskazówki dla broniącej się ludności cywilnej

BTR-82A to następca m.in BTR-60 używanego przez Milicję Obywatelską
BTR-82A to następca m.in BTR-60 używanego przez Milicję Obywatelską
Źródło zdjęć: © twitter.com/ArmedForcesUkr
Mateusz Lubczański
01.03.2022 09:45, aktualizacja: 14.03.2023 13:08

Rosyjscy żołnierze na Ukrainie muszą liczyć się z oporem lokalnej ludności. W sieci pojawiła się instrukcja wskazująca słabe punkty pojazdów wykorzystywanych przez rosyjskie siły zbrojne. Mają pomóc obywatelom w walkach ulicznych.

Ukraińscy cywile mają niezwykle wysokie morale i zamierzają bronić swoich domów. W tym celu przygotowują między innymi koktajle mołotowa – szklane butelki wypełnione benzyną z materiałem pozwalającym na podpalenie. W sieci pojawiły się grafiki, gdzie najlepiej celować taką bronią.

Słabe punkty kołowego wozu bojowego BTR-82A (powyżej) to przede wszystkim koła. Z boku wrażliwym elementem jest właz. Kolejne punkty to między innymi przedział silnikowy, wieżyczka oraz włazy z przodu pojazdu.

Podobnie jest w przypadku ciężarówki GAZ Tajfun. Słabym punktem są opony i boczny grill doprowadzający powietrze do silnika. Zaleca się celowanie w przednie szyby i górne włazy, co z pewnością będzie łatwiejsze w miejskim scenariuszu walk.

Kolejny GAZ – "tygrys" – ma niemal te same słabości – szyby, opony oraz górne włazy. Podobne wrażliwe punkty mają też ciężarówki Ural-4320 oraz Kamaz 4310 – opony, grill i szyby mają poddać się najszybciej. W przypadku Kamaza grafiki wskazują jeszcze bak po lewej stronie auta oraz luk dachowy w kabinie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)