Spieszcie się kupować Toyotę GR86. Z Europy zniknie wcześniej, niż się spodziewacie

Spieszcie się kupować Toyotę GR86. Z Europy zniknie wcześniej, niż się spodziewacie02.12.2021 14:02
Toyota GR86
Toyota GR86
Źródło zdjęć: © fot. Filip Buliński

Wyczekiwane coupe z Japonii niebawem w końcu pojawi się oficjalnie na europejskim rynku. Niestety jest i zła wiadomość. Dowiedzieliśmy się, kiedy Toyota GR 86 zniknie z Europy. Jedno jest pewne: długo u nas nie posiedzi.

Puryści od dawna czekali na nową odsłonę małego, lekkiego coupe z Japonii. Powstała pod czujnym okiem samego Akio Toyody GR86 oddaje ducha modelu, który narodził się w latach 80. jako AE86.

Choć wiele osób obawiało się, czy doczekamy się sportowej toyoty w Europie, GR86 zagości na Starym Kontynencie. Jest jednak i zła wiadomość. Jak oficjalnie dowiedział się Mateusz Żuchowski w rozmowie z Mattem Harrisonem, dyrektorem Toyota Motor Europe, samochód będzie u nas dostępny tylko przez 2 lata od rynkowego debiutu.

Później zostanie wycofane z oferty. Prawdopodobnie jednym z powodów są zaostrzające się normy emisji, a wolnossący, 2,4-litrowy boxer nie pomaga w ich spełnieniu. Chętnym na zakup po tym terminie nie pozostanie nic innego, jak ewentualny import z USA, a jeśli nie boicie się kierownicy po prawej stronie – także z Japonii.

Taka wiadomość z pewnością zaboli fanów prostych, lekkich i tanich aut sportowych. Miałem już okazję pojeździć nowym GR86 na torze pod Barceloną i muszę przyznać, że jest genialny w swojej prostocie, godnie kontynuując spuściznę legendarnego "hatchi-roku". Zanim jednak przyjdzie nam się pożegnać z GR86 w okolicach 2024 r., wciąż czekamy na ujawnienie cen, których możemy spodziewać się w najbliższym czasie.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)