Tak odpala się kamaza przy -48 stopniach Celsjusza. Rosjanie mają swoje sposoby

Tak odpala się kamaza przy -48 stopniach Celsjusza. Rosjanie mają swoje sposoby

Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe Kamaz
Filip Buliński
10.03.2021 11:45, aktualizacja: 16.03.2023 14:20

Masz problem z odpaleniem swojego auta przy -10 stopniach? Rosjanie powiedzieli "potrzymaj mi piwo" i nagrali film z odpalania ciężarowego kamaza przy -48 stopniach Celsjusza. Co prawda nie odpalił "od strzała" i wymagał nieco pomocy, ale cel został ostatecznie osiągnięty.

Problemy z odpaleniem auta bywają szczególnie znane użytkownikom diesli w mroźne poranki, o czym przypomniała nam tegoroczna zima. Przyczyn takiego zachowania może być wiele, od układu paliwowego i wtryskowego zaczynając, a na akumulatorze kończąc.

A co jeśli temperatura spada do -48 stopni Celsjusza i trzeba odpalić ciężarowego kamaza? Mieszkańcy odległej Jakucji mają na to swoje sposoby. Pewien użytkownik kamaza z tamtego regionu postanowił nagrać film, przedstawiający cały proces uruchamiania ciężarówki, który wcale nie jest błyskawiczny.

Chociaż pojazd jest wyposażony w podgrzewanie wstępne paliwa oraz oleju, to nie obyło się bez dodatkowej pomocy. W ruch poszły także palniki gazowe oraz plandeki. Po kilkudziesięciu minutach starań poczciwy kamaz w końcu odpalił. Zresztą - zobaczcie sami.

Как запустить камаз с подогревателем в - 48°. Якутия.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)