Mazda Levante

Model
Mazda Levante Zobacz 2 zdjęcia

Mazda Levante to kompaktowy SUV, który stanowił odpowiednik modelu Suzuki Vitara i był sprzedawany wyłącznie w Japonii. Pełna nazwa tego samochodu to Mazda Proceed Levante.

Mazda Levante – najważniejsze informacje

Produkcja modelu Levante zaczęła się w 1998 r. i odbywała się równolegle z wytwarzaniem Suzuki Vitary pierwszej, a następnie również drugiej generacji. Było to możliwe dzięki partnerskiemu porozumieniu firm Mazda oraz Suzuki – ta druga na potrzeby produkcji samochodu użyczyła swoich rozwiązań technologicznych.

Mazda produkowała model Levante z trzema typami nadwozia: jako 3- oraz 5-drzwiowe kombi oraz 2-drzwiowy kabriolet.

Mazda Levante była obecna na japońskim rynku przez 7 lat, czyli do 2005 r. Był to moment, w którym koncern Suzuki wprowadził do salonów Vitarę trzeciej generacji (właściwie było to już Suzuki Grand Vitara).

Mazda Levante – dane techniczne

Choć w salonach Japończycy mogli kupić ekonomiczną Mazdę Levante Diesel (z 4 cylindrowym silnikiem o pojemności skokowej 1.9 lub 2 l), to lepiej rozchodziły się samochody z jednostkami benzynowymi – wśród nich były modele 1.6-, 1.8- oraz 2-litrowe. Każdy silnik Mazdy Levante, który był napędzany benzyną, posiadał 4 cylindry tworzące jedną, równoległą w stosunku do wału korbowego, linię.

W Maździe Levante stosowano nie tylko klasyczne, manualne skrzynie biegów, które posiadały 5 stopni regulacji. Poza nimi inżynierowie pracujący dla azjatyckiego koncernu montowali w Maździe Levante również automatyczne skrzynie biegów – najpierw z 3 lub 4 przełożeniami, zaś w późniejszych latach już tylko te mające 4-stopniową konfigurację.

3.59
Ocena na postawie 9 opinii
Oceń produkt Dodałeś już ocenę

Szybkie fakty
MarkaMazda
TypSamochód osobowy

Generacje Mazda Levante

Inne modele Mazda

Mazda Levante: newsy, testy i recenzje

Škoda Safety - Bezpieczne przewożenie dzieci w aucie!

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie