Kierowca audi chciał dać nauczkę kierowcy tira. Jest nagranie

Kierowca audi chciał dać nauczkę kierowcy tira. Jest nagranie

Samochód osobowy celowo zajechał drogę ciężarówce
Samochód osobowy celowo zajechał drogę ciężarówce
Źródło zdjęć: © Lubuska Policja
20.03.2024 12:27, aktualizacja: 20.03.2024 12:55

Zapis z kamery monitoringu miejskiego pozwolił ustalić sprawcę zdarzenia drogowego z udziałem trzech pojazdów, do którego doszło w Zielonej Górze. Jak się okazało, mężczyzna kierujący autem osobowym umyślnie zajechał drogę ciężarówce.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze został powiadomiony, że na ulicy Wojska Polskiego doszło do kolizji pomiędzy osobowym audi, ciężarowym MAN-em i autobusem.

Z informacji przekazanych przez kierującego ciężarówką wynikało, że kierujący audi wjechał na jego pas ruchu i celowo gwałtownie zahamował, a następnie zatrzymał się bez żadnego powodu. Kierujący MAN-em zdążył zahamować, ale jadący za nim kierowca autobusu, pomimo natychmiastowej reakcji, nie dał rady wyhamować ciężkim pojazdem, w wyniku czego zderzył się z ciężarówką. Na skutek tego uderzenia ciężarówka wjechała w tył stojącego przed nią audi.

Kierowcy nie mogli dojść do porozumienia, kto zawinił. Wtedy z pomocą przyszedł miejski monitoring. Na nagraniu z kamer widać wyraźnie, że kierujący audi, zmieniając pas, wjechał przed ciężarówkę, a następnie gwałtownie zahamował.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Podczas wyjaśniania przebiegu zdarzenia okazało się, że kierujący ciężarówką wcześniej próbował zmienić pas, wjeżdżając przed osobówkę. To nie spodobało się kierowcy audi i dlatego postanowił dać "nauczkę" kierującemu MAN-em, zajeżdżając mu drogę i wykonując gwałtowny manewr.

Mężczyzna za spowodowania kolizji drogowej otrzymał 3 tys. zł mandatu i 10 punktów karnych, a dodatkowo naprawa obu pojazdów zostanie pokryta z jego ubezpieczenia OC.

Źródło: Info112.pl/ Lubuska Policja

Źródło artykułu:info112.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)