Robert Kubica miał już umowę z Ferrari?

Robert Kubica miał już umowę z Ferrari?

Robert Kubica miał już umowę z Ferrari?
Bartosz Pokrzywiński
23.09.2011 13:00, aktualizacja: 07.10.2022 18:21

Kiedy zespół BMW Sauber przestał istnieć, Roberta Kubicę łączono z zespołem Ferrari. Teraz, kiedy Robert powraca do Formuły 1 po groźnym wypadku, w sieci znowu pojawiają się informacje łączące Polaka i zespół z Maranello. Tym razem ich autorem jest dziennikarz zajmujący się F1.

Na swoim prywatnym blogu ceniony ekspert i dziennikarz Joe Saward napisał, że Robert Kubica już w zeszłym roku rozmawiał z najbardziej utytułowanym i najstarszym zespole w całej stawce Formuły 1.

Pod koniec 2010 roku Ferrari zdecydowało, że Felipe Massa pożegna się z zespołem, a jego miejsce zajmie właśnie Robert Kubica.

Wszystko działo się więc jeszcze na długo przed wypadkiem Polaka. Felipe Massa po powrocie do zdrowia nie spełnia pokładanych w nim oczekiwań i mimo że nadal jest szybkim kierowcą, brakuje mu tej iskry, którą mają Hamilton, Vettel, Kubica czy Rosberg.

Włoski team miał z nim podpisany już wstępny kontrakt. Opcja ta miała być wykorzystana w maju, jednak wszystko przerwał wypadek Polaka w lutym w Ronde di Andora. Długi pobyt w szpitalu i przedłużająca się rehabilitacja spowodowały, że Ferrari porzuciło pomysł sprowadzenia Kubicy.

Czytając słowa Sawarda, można odnieść wrażenie, że dziennikarzowi zależało na wywołaniu sensacji. My wiemy jedynie tyle, że Robert musi teraz udowodnić wszystkim, że nadal jest szybkim kierowcą.

Jakiś czas temu w sieci pojawiło się rzekomo aktualne zdjęcie Polaka.

428876111171645356

Źródło: F1.wp.pl

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)