Punkty karne zredukujesz przez internet. Pierwsza taka inicjatywa

Punkty karne zredukujesz przez internet. Pierwsza taka inicjatywa

W ciagu 6 godzin przed komputerem można usunąć 6 punktów karnych
W ciagu 6 godzin przed komputerem można usunąć 6 punktów karnych
Źródło zdjęć: © fot. autokult
Mateusz Lubczański
02.04.2020 10:15, aktualizacja: 22.03.2023 12:02

Jeszcze niedawno pisaliśmy o Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, które zamykają się w obawie przed koronawirusem. Okazuje się, że placówka w Białymstoku znalazła sposób na świadczenie przynajmniej części swoich usług. Przeprowadzi redukcję punktów karnych przez internet.

Szkolenie dla osób, które nazbierały zbyt dużo punktów karnych polegało na sześciogodzinnym spotkaniu z policjantem. Podczas pogadanki wyjaśniał on zagrożenia, jakie wynikają ze zbyt szybkiej jazdy. Prezentowane były też zdjęcia z wypadków i rozmaite materiały, które miały za zadanie uświadomić, dlaczego szybka jazda kończy się tragicznie. Po takim kursie traciliśmy z konta sześć punktów.

Teraz, dzięki inicjatywie białostockiego WORD-u, można odbyć to szkolenie nie ruszając się z kanapy. Kursy on-line ruszają 3 kwietnia. Jak dowiedziałem się w ośrodku, na razie wezmą w nich udział osoby, które zapisały się na wcześniejsze terminy, ale zainteresowanie powoli rośnie.

By wziąć udział w szkoleniu, należy przesłać e-mailem skany lub zdjęcia prawa jazdy, dowodu uiszczenia opłaty za kurs oraz czytelnie wypełnionego wniosku. Otrzymamy link, który pozwoli zalogować się na platformę szkoleniową. Do uczestnictwa potrzebne jest urządzenie z dostępem do internetu, mikrofonem i kamerą.

Są jeszcze inne wymagania – prawo jazdy musimy mieć przynajmniej od roku, na koncie nie możemy mieć więcej niż 24 punkty karne. Do szkolenia nie możemy przystąpić częściej niż raz na pół roku. Ceny startują od 350 zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)