Prowadzisz jednoosobową działalność? Auto poleasingowe to coś dla Ciebie

Prowadzenie własnej działalności to nie lada wyzwanie. Jako początkujący przedsiębiorca musisz zadbać o wszystko: zaczynając od formalności urzędowych, a kończąc na wyborze pojazdu do wykorzystania np. na dojazdy do kontrahentów. Czy auto poleasingowe jest dobrą opcją dla JDG? Przejdź dalej i dowiedz się więcej na ten temat.

Źródło zdjęć: © Adobe Stock

21.10.2024 14:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Auto dla jednoosobowej działalności gospodarczej – nowe czy poleasingowe?

Jeśli masz własną działalność gospodarczą i potrzebujesz bezawaryjnego i wygodnego auta na dojazdy do klientów, koniecznie weź pod uwagę samochody, które są ogólnie polecane na europejskim rynku. Niemniej jednak musisz podjąć kluczową decyzję – auto fabrycznie nowe czy może lepiej używane, poleasingowe?

Włączenie do firmy nowego auta zapewni Ci komfort eksploatacji i pełne wsparcie serwisowe producenta, aczkolwiek wiąże się z dość znacznym obciążeniem firmowego budżetu. Aby zaoszczędzić, zdecyduj się na auta poleasingowe. To bardzo dobry wybór, jeśli chcesz zaoszczędzić sporo pieniędzy z firmowego budżetu w pierwszych latach prowadzonej działalności gospodarczej.

Jak wybrać idealne auto poleasingowe na potrzeby JDG?

Podjęcie decyzji o wyborze auta poleasingowego wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Ze względu na ogromną różnorodność modeli dostępnych w sprzedaży, znalezienie idealnego pojazdu może zająć Ci sporo czasu.

A zatem na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy na leasing auta poleasingowego? Kilka istotnych czynników to:

  • model i marka,
  • rocznik,
  • przebieg,
  • cena,
  • wyposażenie,
  • rodzaj skrzyni biegów,
  • typ paliwa.

To ważne parametry, które będą determinować Twój wybór. Jeśli pokonujesz setki kilometrów każdego tygodnia pracy i zależy Ci na posiadaniu bezawaryjnego pojazdu poleasingowego, koniecznie stawiaj na modele znanych i renomowanych marek.

Pamiętaj też, że kupując auta poleasingowe w mAuto masz gwarancję sprawności mechanicznej i doskonałego wyglądu zewnętrznego pojazdu. W tym przypadku proponowane auta używane są dokładnie weryfikowane, dzięki czemu ich późniejsza eksploatacja jest bezproblemowa.

Ile kosztuje samochód poleasingowy w kolejnym leasingu lub za gotówkę?

Nie da się jednoznacznie oszacować kosztów związanych z kupnem auta poleasingowego do jednoosobowej działalności gospodarczej. To oczywiście ważne, aby wydatki związane z eksploatacją i finansowaniem auta pokrywały się z możliwościami przedsiębiorstwa.

Niemniej jednak wybór poleasingowych pojazdów to często oszczędności rzędu kilkuset złotych miesięcznie, a w skali roku nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. W przypadku kupna auta za gotówkę musisz mieć budżet na poziomie minimum 50 000 złotych np. na Forda Focusa z 2019 roku.

Kiedy w grę wchodzi leasing auta z drugiej ręki, wtedy w skali miesiąca wystarczy Ci budżet do 2-3 tys. złotych. Tutaj nie musisz martwić się o koszty początkowe – większość aut poleasingowych możesz nabyć w ramach finansowania leasingiem z zerową opłatą wstępną.

Dlaczego poleasingowe auta z drugiej ręki są dobrym wyborem dla jednoosobowych działalności?

Kluczowym czynnikiem determinującym opłacalność kupna poleasingowego auta na firmę JDG jest przede wszystkim optymalizacja wydatków. Decydując się na zweryfikowane pojazdy z drugiej ręki:

  • płacisz mniej za samochody z wyższej półki,
  • możesz eksploatować wybrane auto bez ryzyka pojawienia się awarii i problematycznych usterek,
  • masz szerszy wybór modeli dostępnych w sprzedaży.

Pamiętaj też, że na auta poleasingowe nie musisz czekać tak długo, jak na modele, które zostały dopiero zamówione i są aktualnie w produkcji w koncernie samochodowym.

A zatem finansowanie auta poleasingowego ma sens wtedy, kiedy chcesz: redukować wydatki, szybko zdobyć auto na firmowe potrzeby, komfortowo eksploatować pojazd z pakietem korzyści dostępnym w mAuto.

Źródło artykułu:WP Autokult
samochódauto używanefirma