Protesty w większości miast. W podróży weź pod uwagę gigantyczne utrudnienia

Protesty w większości miast. W podróży weź pod uwagę gigantyczne utrudnienia

Protesty rozpoczęły się ok. godziny 16
Protesty rozpoczęły się ok. godziny 16
Źródło zdjęć: © fot. Joanna Kocik
Mateusz Lubczański
26.10.2020 16:17, aktualizacja: 16.03.2023 15:49

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji w wielu miastach odbywają się protesty, które powodują gigantyczne problemy komunikacyjne. Demonstracje mają formę "spacerów" oraz blokad samochodowych. Jeśli nie wybieracie się na protest, lepiej unikać centrów miast.

Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy chociażby Wałbrzych – praktycznie w każdym ośrodku miejskim można spotkać się z protestami, które wyniknęły ze sprzeciwu wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Można już zapomnieć o swobodnym przebiciu się przez centrum – to zostało zapewne zablokowane przez demonstrantów.

Zakorkowane są kluczowe trasy. W Koszalinie zablokowane jest rondo 100-lecia Odzyskania Niepodległości, w Katowicach z kolei demonstracja ma miejsce przed siedzibą Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. W Poznaniu stoi węzeł Kaponiera. Podobna sytuacja ma miejsce w Łodzi.

W Warszawie trzeba zwrócić uwagę na Rondo ONZ, de Gaulle'a, Aleję Solidarności. Stoi Aleja Armii Ludowej, ciasno jest również Wisłostradzie. W Krakowie z kolei dotknięta jest Aleja Trzech Wieszczów, ul. Dietla i okolice Kapelanki.

Należy pamiętać, że problem koronawirusa nie zniknął i dalej zarówno podczas przebywania na świeżym powietrzu czy korzystaniu z komunikacji miejskiej należy zasłaniać usta oraz nos. Zalecane jest również utrzymywanie dystansu społecznego.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)