Porsche nie wyklucza powrotu do F1. Pytanie tylko w jakiej formie

Czy po Formule E przyjdzie czas także na spalinową F1?
Czy po Formule E przyjdzie czas także na spalinową F1?
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Porsche
Aleksander Ruciński

05.03.2021 08:41, aktual.: 16.03.2023 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drogi Formuły 1 i Porsche rozeszły się w 1964 roku. Niemcy nie wykluczają jednak powrotu do królowej motorsportu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dołączą do cyrku F1 już w 2025 roku. Niekoniecznie jednak w formie, jakiej się spodziewacie.

Plotki dotyczące ewentualnych powiązań grupy Volkswagena ze światem Formuły 1 pojawiają się już od dłuższego czasu. Przedstawiciele koncernu w końcu postanowili się do nich odnieść, publikując oficjalny komunikat w kontekście nowych przepisów, które mają wejść w życie w 2025 roku.

  • Byłoby bardzo interesujące, gdyby kwestie zrównoważonego rozwoju, jak np. e-paliwa odegrały rolę w przyszłości Formuły 1 - mówi Fritz Enzinger, wiceprezes Porsche Motorsport.
  • Stale obserwujemy zmieniające się przepisy w światowym motorsporcie, wliczając w to nowe, planowane regulacje dla silników Formuły 1, które będą obowiązywać od 2025 roku. - dodał.

Powyższe komentarze mają związek z pracami Porsche nad syntetycznymi paliwami, o których pisaliśmy już wcześniej. Nacisk na uczynienie sportów motorowych bardziej ekologicznymi najprawdopodobniej będzie wiązał się z wykorzystaniem takich paliw w największych wyścigowych seriach.

Niemiecki producent z uwagi na największy stopień zaawansowania prac, a także niewątpliwe sportowy wizerunek marki wydaje się świetnym kandydatem na dostawcę paliw dla Formuły 1 i ambasadora syntetycznych paliw.

Czy pociągnie to za sobą dalsze konsekwencje w postaci stworzenia fabrycznego zespołu Formuły 1, czy też opracowania wyścigowych silników przystosowanych do zasilania nowym paliwem? Odpowiedzi na te pytania powinniśmy poznać już w niedalekiej przyszłości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)