Porsche 911 Speedster - limitowany unikat

Porsche 911 Speedster - limitowany unikat
Piotr Mazanek

22.09.2010 08:30, aktual.: 02.10.2022 21:40

Paryż zbliża się wielkimi krokami, codziennie dostajemy nowe informacje na temat debiutów. Ze strony Europy mocnym akcentem będzie premiera ekskluzywnej i limitowanej serii Porsche 911 Speedster.

Twórcą koncepcji obecnego Speedstera jest Porsche Exclusive – oddział firmy specjalizujący się w projektowaniu szczególnie atrakcyjnych, zindywidualizowanych egzemplarzy i krótkich serii.

Obraz

Porsche 911 Speedster mocno różni się od tradycyjnych modeli sygnowanych liczbą 911. Po pierwsze, auto jest niższe aż o 60 mm! Po drugie, sportowy charakter pojazdu podkreślają mocno nachylona przednia szyba oraz spłaszczona linia ręcznie składanego dachu. Na uwagę zasługuje także charakterystyczna pokrywa bagażnika, ukształtowana w dwa podłużne wybrzuszenia.

Samochód został poszerzony o 44 mm na wysokości tylnej osi, na którą przekazywany jest cały napęd. Pod maską tego pojazdu znajduje się sześciocylindrowy silnik typu bokser o pojemności 3,8 litra, rozwija on moc 408 KM (300 kW). Średnie zużycie paliwa szacowane jest na 10,3 l/100 km w NEDC (Nowym Europejskim Cyklu Jazdy). Motor został sprzężony z siedmiostopniową skrzynią biegów PDK (Porsche Doppelkupplung).

Obraz

Zagłębiając się w inne rozwiązania techniczne, nie sposób nie wspomnieć o hamulcach kompozytowo-ceramicznych PCCB (Porsche Ceramic Composite Brake) oraz systemie aktywnego zawieszenia PASM (Porsche Active Suspension Management), które są standardem w nowej serii. Nowe Porsche ma być oazą bezpieczeństwa, zarówno dla kierowcy, jak i pasażerów.

Przejdźmy do kokpitu, gdzie znajdziemy staranne ręczne wykończenia z gładkiej czarnej skóry. Wszystkie detale właściwe dla modeli Speedster są wykonane w kolorze nadwozia, czyli głębokim Pure Blue (czysty niebieski), który został opracowany specjalnie dla Speedstera. Wracając do wnętrza: należy pochwalić także ozdobne wzory szachownicowe w środkowej partii regulowanych sportowych siedzeń, przypominające flagi wyścigowe.

Nowy model ma być hołdem dla pierwszego modelu noszącego nazwę Speedster, czyli 356. Dlatego też szefowie Zuffenhausen zdecydowali się na to, by wyprodukować jedynie 356 sztuk Porsche 911 Speedster. Fani powinni się śpieszyć z zakupem, bo może go szybko zabraknąć!

Obraz

Światowa premiera modelu odbędzie się już w następnym tygodniu na Paris Motor Show, natomiast do Polski samochód ma trafić w grudniu bieżącego roku. Na życzenie klienta nowe Porsche 911 Speedster może być również polakierowane kolorem Carrara White, bez żadnych dodatkowych opłat.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)