Polski Lekki Motocykl Elektryczny podbija świat

Polski Lekki Motocykl Elektryczny podbija świat

Polski Lekki Motocykl Elektryczny podbija świat
Źródło zdjęć: © fot. pwr.edu.pl
Dominika D.
07.08.2014 06:48, aktualizacja: 08.10.2022 09:10

Duży sukces studentów i doktorantów z Politechniki Wrocławskiej. Zaprojektowany i skonstruowany przez nich Lekki Motocykl Elektryczny wygrał zawody SmartMoto Challenge w Barcelonie.

Lekki Motocykl Elektryczny to projekt studentów i doktorantów Politechniki Wrocławskiej, których celem było stworzenie miejskiego skutera, zasilanego z baterii i napędzanego silnikiem elektrycznym umieszczonym w kole pojazdu.

Motocykl jest bardzo lekki - waży zaledwie 58 kg. Jak twierdzą twórcy, został on wyposażony w nowoczesny napęd elektryczny. Bateria pozwala przejechać 70 km na jednym ładowaniu. Jego maksymalna prędkość to 45 km/h. Pojazd został wyposażony w aplikację mobilną – można go podłączyć do telefonu komórkowego, na którym będą się wyświetlać dane motocykla: prędkość, poziom naładowania baterii, pozycja, nawigacja.

428965576816553900
© fot. pwr.edu.pl

Finałem prac było zaprezentowanie motocykla podczas Smart Moto Challenge międzynarodowych studenckich zawodów motocykli i rowerów elektrycznych, które w dniach 3-6 lipca br. odbyły się w Barcelonie. Projekt wrocławskich studentów okazał się bezkonkurencyjny! Reprezentacja Koła Naukowego musiała najpierw omówić biznesplan wprowadzenia na rynek swojego motocykla, a także przedstawić prototyp przed komisją składającą się z osób z branży motoryzacyjnej. Motocykl wzorowo przeszedł także testy techniczne, świetnie poradził sobie podczas wyścigu na dystansie 22 km i podczas testów na ulicach Barcelony.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)