Poradniki i mechanikaSymbol kierowców starszej daty. Dziś też wiele osób z tego korzysta

Symbol kierowców starszej daty. Dziś też wiele osób z tego korzysta

Rynek oferuje prawie nieskończoną liczbę wzorów, kolorów, jak i wiele materiałów, z których wykonany jest pokrowiec
Rynek oferuje prawie nieskończoną liczbę wzorów, kolorów, jak i wiele materiałów, z których wykonany jest pokrowiec
Źródło zdjęć: © pixabay
Maciej Gis
14.11.2021 11:03, aktualizacja: 14.03.2023 14:25

Dla jednych symbol kiczu, dla jeszcze innych nieodzowny gadżet, który maskuje stan kierownicy lub chroni ją przed zużyciem. Czy warto stosować pokrowce na kierownicę?

Pokrowiec na kierownicę i mata na fotele zrobiona z drewnianych koralików to symbole kierowców starszej daty. Faktycznie, może się wydawać, że coraz mniej osób korzysta z tego typu "udogodnień", bo przetartą lub zniszczoną kierownicę łatwo wymienić na taką w lepszym stanie, ewentualnie kupić praktycznie nową. W przypadku kierownic obszytych skórą wystarczy ponowna wizyta u rymarza, który obszyje ją na nowo.

Jeśli dla kogoś jest to zbyt pracochłonne i skomplikowane, to wystarczy wejść nawet do supermarketu i już za kilkanaście złotych można stać się właścicielem pokrowca, który przykryje wszelkie niedoskonałości lub będzie chronił kierownicę przed zużyciem.

Pokrowce na kierownicę – na co zwracać uwagę?

Rynek oferuje prawie nieskończoną liczbę wzorów i kolorów pokrowców. Podobnie ogromna jest też liczba materiałów, z których można je wykonać. Możemy zatem wybierać w wersjach wykonanych z naturalnej skóry, tzw. skóry ekologicznej, nubuku, gumy, materiałów syntetycznych lub nawet puszystej wełny. W zależności od modelu możemy przebierać: w kombinacjach kolorystycznych i wzorach, wielobarwnych przeszyciach, a nawet wstawkach z innych materiałów.

Decydując się na tańsze pokrowce syntetyczne, warto sprawdzić opinie klientów, czy po założeniu na wieniec kierownicy materiał dobrze się układa, jest odporny na pot i promienie UV oraz czy nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Co ważne warto też zwracać uwagę na jego praktyczną stronę, a dokładniej chodzi o to, aby nie przesuwał się na kole kierownicy.

Pokrowce na kierownicę – co oferuje rynek?

Na rynku znajdziemy pokrowce dedykowane konkretnym modelom aut lub wersje uniwersalne z podanym rozmiarem średnicy kierownicy – mierzonej od zewnętrznej krawędzi. Deklaracje producenta, że model pasuje do zdecydowanej większości samochodów dostępnych na rynku, lepiej sprawdzić za pomocą miarki. Z jej pomocą zmierzmy także przed zakupem obwód kierownicy. Popularne rozmiary średnic mieszczą się w przedziałach: 35–37 cm, 36–38 cm, 37–39 cm, 39–41 cm oraz 42–44 cm.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)