BMW nareszcie wprowadzi Android Auto w swoich modelach

Android Auto na ekranie BMW - na taki widok musieliśmy czekać aż 4 lata.
Android Auto na ekranie BMW - na taki widok musieliśmy czekać aż 4 lata.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński

12.12.2019 14:45, aktual.: 22.03.2023 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Android Auto to przydatne rozwiązanie pozwalająca łączyć smartfony z pokładowymi multimediami samochodu w taki sposób, by na ekranie pojazdu wyświetlać funkcje systemu Android. Trudno uwierzyć, że tak szacowna marka jak BMW, nie miała w swojej ofercie tego udogodnienia. Niebawem ma się to zmienić.

Mogłoby się wydawać, że Android Auto to zbędny bajer, lecz kierowcy, którzy z niego korzystają, zazwyczaj twierdzą inaczej. Podczas gdy rozwiązanie to stało się standardem już kilka lat temu nawet w niższych segmentach rynku, BMW nadal obstawało wyłącznie przy konkurencyjnym Apple CarPlay przeznaczonym dla posiadaczy sprzętu bazującego na systemie iOS firmy Apple.

Zobacz jak zainstalować Android Auto na swoim telefonie:

Od połowy 2020 roku ma się to zmienić. Już niebawem wszystkie modele BMW będą standardowo wyposażone w zarówno Apple CarPlay, jak i Android Auto. Co więcej, kierowca będzie mógł korzystać z tych funkcji nie tylko na ekranie pokładowych multimediów, czy zestawie wskaźników, ale także na przeziernym wyświetlaczu HUD. Oczywiście pod warunkiem, że posiada takowy w samochodzie.

Premiera Android Auto będzie miała miejsce na targach elektroniki użytkowej CES 2020, a sama sprzedaż aut z tym systemem wystartuje w lipcu 2020 roku. "Jesteśmy podekscytowani współpracą z BMW, które w przyszłym roku udostępni swoim klientom na całym świecie bezprzewodowy system Android Auto” - powiedział Patrick Brady, wiceprezes ds. Technicznych w Google.

Trudno powiedzieć, czy istnieli klienci, których brak Android Auto zniechęcił do zakupu BMW. Jesteśmy skłonni założyć, że to możliwe. Niebawem jednak nie będzie trzeba rozstrzygać takich dylematów. Nareszcie, gdyż jest to usługa, która działa już od ponad 4 lat. Bawarska marka zwlekała więc wystarczająco długo.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)