Pijany kierowca próbował taranować radiowóz podczas pościgu. Wszystko nagrała kamera

Pijany kierowca próbował taranować radiowóz podczas pościgu. Wszystko nagrała kamera

Kierujący volkswagenem stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu
Kierujący volkswagenem stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu
Źródło zdjęć: © fot. Policja Dolnosląska
Filip Buliński
01.09.2022 14:21, aktualizacja: 13.03.2023 15:55

Do mrożących krew w żyłach scen doszło niedawno na trasie S8 w powiecie trzebnickim. 31-latek nie tylko nie zatrzymał się do kontroli, ale podczas pościgu wielokrotnie próbował zepchnąć radiowóz z drogi. Teraz grozi mu długa odsiadka.

Niestety, wielu kierowców wciąż nie widzi nic złego w kierowaniu pod wpływem alkoholu. Do szczególnie niebezpiecznej sytuacji doszło jednak ostatnio na trasie S8. Patrolujący ją policjanci zauważyli 29 sierpnia volkswagena, który miał problemy z utrzymaniem się na swoim pasie ruchu.

Funkcjonariusze postanowili więc zatrzymać kierującego niemieckim autem, jednak ten, po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, zaczął przyspieszać. Policjanci próbowali wielokrotnie zatrzymać kierowcę, ale on za nic miał innych uczestników ruchu oraz próby funkcjonariuszy.

Wielokrotnie próbował także zepchnąć nieoznakowane BMW z drogi, co zostało uwiecznione przez policyjną kamerę na powyższym filmie. Na szczęście w swojej szaleńczej jeździe nie doprowadził do kontaktu z postronnymi pojazdami. Po kilkunastu kilometrach, gdy do akcji wkroczył drugi radiowóz, policji udało się w końcu zatrzymać nieodpowiedzialnego kierującego.

Okazał się nim 31-letni mieszkaniec powiatu trzebnickiego. Policjanci wyczuli od niego woń alkoholu, jednak mężczyzna odmówił badania alkomatem. Z tego powodu została od niego pobrana krew do badań. Jak się okazało, miał on aż 2,5 promila alkoholu we krwi.

31-latek trafił do policyjnego aresztu, a cała sprawa nie skończy się na mandacie. Mężczyzna stanie przed sądem, gdzie odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale także niezatrzymanie się do kontroli. Grozi mu za to nawet pięć lat więzienia, choć policja podkreśla, że kierującego może czekać jeszcze dłuższa odsiadka.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)