Pas bezpieczeństwa na supeł, brak klamek i łyse opony. Policja zatrzymała wrak na kołach

Pas bezpieczeństwa na supeł, brak klamek i łyse opony. Policja zatrzymała wrak na kołach26.08.2022 11:28
Przerwany pas to tylko jedna z wykrytych nieprawidłowości
Przerwany pas to tylko jedna z wykrytych nieprawidłowości
Źródło zdjęć: © fot. policja

Patenty zastosowane w niektórych autach jeżdżących po polskich drogach nie przestają zaskakiwać. Wrocławska policja zatrzymała niedawno dostawczaka, którego stan techniczny budził spore zastrzeżenia.

Funkcjonariusze patrolujący ulice Wrocławia zwrócili uwagę na dostawcze renault, które nie wyglądało najlepiej. Jakby tego było mało, kierowca podróżował bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Postanowili więc, zatrzymać go do kontroli.

Gruntowne sprawdzenie auta pozwoliło wykryć szereg nieprawidłowości. Niektóre z nich były dość nietypowe, jak np. przerwany pas bezpieczeństwa, związany na supeł. Poza tym w samochodzie brakowało kilku klamek, a wkłady lusterek były potłuczone. Podobnie zresztą jak tylne lampy. Do tego trzeba dorzucić jeszcze kompletnie łyse opony.

Łyse opony w zatrzymanym dostawczaku
Źródło zdjęć: © fot. policja
Łyse opony w zatrzymanym dostawczaku

27-latek siedzący za kierownicą tłumaczył, że auto w takim stanie udostępnił mu pracodawca. Nie wpłynęło to jednak na decyzję policji, która postanowiła ukarać mężczyznę dwoma mandatami, zatrzymać dowód rejestracyjny i zakazać dalszej jazdy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)