"Podbił przegląd", teraz stanie przed sądem. W aucie zginęły 2 osoby

"Podbił przegląd", teraz stanie przed sądem. W aucie zginęły 2 osoby

Ten mercedes nigdy nie powinien pojawić się na drodze
Ten mercedes nigdy nie powinien pojawić się na drodze
Źródło zdjęć: © mat. prasowe policji
Mateusz Lubczański
17.01.2022 09:09, aktualizacja: 14.03.2023 13:40

31 sierpnia 2020 roku na drodze krajowej 92 w miejscowości Pomarzany z jadącym prawidłowo zestawem ciężarowym zderza się samochód osobowy. Jak się okazuje, nigdy nie powinien on pojawić się na drodze. Diagnosta stanie przed sądem. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Nie wiadomo dlaczego 19-letnia kobieta zjechała na przeciwległy pas ruchu, lądując pod ciągnikiem siodłowym. Być może była to kwestia mechaniczna, na co wskazują informacje płynące z prokuratury. W wypadku zginęła nie tylko ona, ale i 21-letni pasażer. 10-letni chłopiec podróżujący na tylnej kanapie został przewieziony do szpitala. Droga była zablokowana przez kilka godzin.

  • Samochód nie powinien znaleźć się na drodze – poinformował Radio Łódź prokurator Andrzej Pankiewicz. Z ustaleń biegłego wynika, że pojazd był niesprawny, lecz 7 dni przed wypadkiem przeszedł przegląd techniczny z wynikiem pozytywnym. Inny biegły dodaje, że usterki eliminowały go z dalszego ruchu. – Taki samochód nie powinien przejść przeglądu technicznego – dodaje Pankiewicz.

Diagnoście cofnięto uprawnienia, a jak dowiedział się reporter Radia Łódź, mężczyźnie grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (79)