Nowe Renault Espace – SUV i MPV w jednym

Nowe Renault Espace – SUV i MPV w jednym

Renault Espace
Renault Espace
Wojciech Kaczałek
05.06.2013 18:25, aktualizacja: 07.10.2022 21:27

Szef designu Renault Laurens van den Acker zapowiedział, że nowa generacja Espace będzie crossoverem.

Szef designu Renault Laurens van den Acker zapowiedział, że nowa generacja Espace będzie crossoverem.

Obecne wcielenie Espace jest obecne na rynku od 2002 r. Prototyp nowego modelu najprawdopodobniej zostanie zaprezentowany we wrześniu na targach we Frankfurcie.

Sprzedaż dużego vana leci na łeb na szyję, więc dobrze, że Renault wreszcie zdecydowało się opracować następcę dużego vana. Według JATO Dynamics w pierwszym kwartale tego roku Espace znalazł 3014 nabywców, o 35% mniej niż w analogicznym okresie 2012 r.

Na konferencji w Monte Carlo Laurens van den Acker poinformował, że Espace będzie łączyć cechy pojazdów MPV i SUV. Będzie więc crossoverem. Auta tego typu zdobywają klientów kosztem vanów i zwykłych hatchbacków, stąd decyzja Renault o zmianie podejścia w budowie Espace.

Renault Scénic XMOD
Renault Scénic XMOD

Będzie to pierwszy model francuskiej marki oparty na nowej, modułowej platformie CFM1, skonstruowanej wspólnie przez Renault i Nissana. Ma pozostać funkcjonalnym, przestronnym autem do dalekich podróży, zapewniającym kierowcy dobrą widoczność.

Axel Breun, odpowiadający w Renault za opracowywanie konceptów, zapowiedział, że Espace nie będzie miał agresywnej, brutalnej stylistyki. Być może będzie nawiązywać do modelu Scénic XMOD.

Renault Espace będzie produkowane we francuskich zakładach Georges Besse. Jak pisałem w maju, fabryka przechodzi modernizację, dzięki której będzie można w niej wytwarzać równocześnie nowe wcielenia modeli Espace, Scénic, Grand Scénic i Laguna.

Źródło: WCF

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)