Nowa Toyota Yaris – witaj piękna!

Nowa Toyota Yaris – witaj piękna!

Julian Grabowski
28 sierpnia 2020

Mocniejsza, ale niesłychanie ekonomiczna, bardziej przestronna, lecz zaskakująco zwinna w mieście. Toyota Yaris czwartej generacji właśnie zadebiutowała w Polsce.

Materiał powstał przy współpracy z marką Toyota

Nowoczesne samochody wymagają nowoczesnych rozwiązań, dlatego najnowsza Toyota Yaris swój debiut w Polsce świętuje w świecie wirtualnym.

W sieci można m.in zobaczyć powyższy film, w którym Yaris prezentowany jest w całej okazałości. To pierwsza taka okazja, aby w naszym kraju z bliska przyjrzeć się nowemu modelowi Toyoty – w kilkuminutowym nagraniu prezenterzy opowiadają o najważniejszych atrybutach nowego Yarisa.

To rewolucja, a nie ewolucja

Czwarta generacja bestsellerowego auta miejskiego jest jeszcze bardziej innowacyjna, choć poprzeczka już była zawieszona wysoko.

undefined
Źródło zdjęć: © Fot. Toyota

W 1999 roku pojawił się pierwszy Yaris, który zachwycił kierowców ponadczasowym silnikiem 1.0.

Druga generacja, jako pierwsze auto tej wielkości, otrzymała kolanową poduszkę powietrzną kierowcy, a trzecia odsłona tego modelu była pierwszą hybrydą w swojej klasie. Nowy model został ulepszony pod każdym względem, to nie ewolucja, ale prawdziwa rewolucja w Yarisie.

Superniskie spalanie w mieście

Z jednej strony chodzi o przyciągającą wzrok stylizację, z drugiej o technikę, bo nowa Toyota Yaris została zbudowana w oparciu o platformę TNGA, czyli modułową konstrukcję auta, dostępną dotąd tylko w większych i droższych modelach marki.

undefined
Źródło zdjęć: © Fot. Toyota

Dzięki temu auto lepiej się prowadzi i otrzymało hybrydowy układ napędowy najnowszej generacji.

Połączenie silnika benzynowego 1.5 i jednostki elektrycznej sprawia, że auto jest bardzo dynamiczne i niesłychanie oszczędne – w mieście może zużywać jedynie 3,8 l/100 km.

Od 11 września w salonach

Chwilę po premierze w sieci, nowy Yaris zostanie zaprezentowany także w salonach sprzedaży – już 11. i 12. września Toyota organizuje Dni Otwarte, podczas których kierowcy będą mogli z bliska poznać to auto i ocenić jakie nowości Yaris czwartej generacji wprowadza do klasy mieszczuchów.

undefined
Źródło zdjęć: © Fot. Toyota

Chyba nikt już nie ma wątpliwości czy model ten nadal będzie jednym z najchętniej wybieranych samochodów w Polsce. Na stronie internetowej Toyoty, już niedługo pojawią się również kolejne materiały, dzięki którym będzie można bliżej poznać ten najnowocześniejszy samochód miejski.

Nowa Toyota Yaris "Witaj, piękna!" - premiera online

Materiał powstał przy współpracy z marką Toyota
Źródło artykułu:WP Autokult
Udostępnij:
Komentarze (0)