Niemiecki koncern ogłasza upadłość. Dostarczał części znanym markom

Zakład produkcyjny Porsche w Zuffenhausen
Zakład produkcyjny Porsche w Zuffenhausen
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Porsche
Kamil Niewiński

22.06.2023 17:51, aktual.: 22.06.2023 18:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemiecki koncern motoryzacyjny Allgaier Werke oficjalnie ogłosił niewypłacalność. Firma zajmowała się dostarczaniem metalowych części dla producentów aut i inżynierią procesową. Upadłość firmy może mieć spore znaczenie w kontekście łańcuchów dostaw.

Allgaier Werke to przedsiębiorstwo zatrudniające 1700 osób. Chociaż jego nazwa nie jest szeroko znana wśród fanów motoryzacji, koncern ten zaliczany jest do grona najważniejszych firm tego typu w Niemczech. Jego głównymi obszarami zainteresowania były metalowe komponenty lekkie do samochodów, a także inżynieria procesowa w zakresie obróbki blach do aut.

Jak jednak podaje portal Polski Obserwator, firma założona w 1906 roku oficjalnie ogłosiła upadłość, a sąd rejonowy w Göppingen wyznaczył już względem niej syndyka. Koncern cieszył się renomą na swoim rodzimym rynku, chociaż z problemami finansowymi borykał się od kilku lat. Kupno przez chińską grupę Westron poprawiło sytuację tylko chwilowo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dla wielu podmiotów będących klientami Allgaier Werke upadek firmy może być naprawdę niepokojącą informacją. W tej grupie możemy znaleźć chociażby Porsche. Współpraca z tą marką była dla upadłego producenta powodem do dumy, co widać nawet po ich stronie internetowej. Eksperci obawiają się, że upadłość giganta w tej sferze rynku może wpłynąć na poważne problemy w łańcuchu dostaw.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)