Następca Enzo będzie hybrydą?!

Następca Enzo będzie hybrydą?!

Następca Enzo będzie hybrydą?!
Piotr Mazanek
09.09.2010 12:01, aktualizacja: 02.10.2022 21:34

Trwają prace nad następcą Ferrari Enzo, który ma być - modną w ostatnich czasach - hybrydą. Z zapowiedzi pracowników koncernu wynika, że samochód będzie bazował na zaprezentowanym w Genewie modelu Ferrari 599 HY-KERS.

Budowa następcy Enzo jest konieczna i nikt chyba nie będzie z tym dyskutować. Do tej pory Ferrari nie było odpowiednią marką na miejskie ulice. Po pierwsze, ze względu na horrendalnie drogą jazdę, po drugie - z racji wykluczenia z ruchu ze względu na wszystkie ekologiczne normy rodem z Brukseli. Nadszedł czas, by zmienić ten stan rzeczy.

428170754715381676

Uzyskaliśmy bardzo ogólnikowe zapowiedzi z włoskiego koncernu. Skupiają się one wokół nowej polityki, której głównym założeniem jest zmniejszenie wagi nowych modeli oraz radykalne obniżenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Montaż napędów hybrydowych ma także poprawić ekonomię jazdy i umożliwić powszechniejszą eksploatację Ferrari w mieście. Bazą dla takich eksperymentów jest koncept Ferrari 599 HY-KERS.

Pojazd przedstawiony przez stajnię Ferrari w Genewie to ukłon w stronę ekologii oraz poważny krok w stronę europejskich norm spalania. Maranello zaadaptowało do użytku trójfazowy motor elektryczny o wysokim napięciu. Wraz z tradycyjnym silnikiem spalinowym moc przekazywana jest za pomocą dwusprzęgłowej, siedmiobiegowej skrzyni F1, do tej pory używanej tylko w Californii i 458 Italia.

Źródło: Autoblog

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)