Mitsubishi Pajero Sport - nowy SUV z Japonii oficjalnie zapowiedziany [aktualizacja]

Mitsubishi Pajero Sport - nowy SUV z Japonii oficjalnie zapowiedziany [aktualizacja]

Mitsubishi Pajero Sport - nowy SUV z Japonii oficjalnie zapowiedziany [aktualizacja]
Mariusz Zmysłowski
16.07.2015 09:10, aktualizacja: 02.10.2022 09:49

Mitsubishi zapowiedziało nadejście nowego Pajero Sport, znanego także na niektórych rynkach jako Challenger.

Jak zawsze na tym etapie nie wiemy o aucie wiele. Pewne jest jedynie, że zostanie ono wyposażone w Dynamic Shield, czyli charakterystyczny dla nowych Mitsubishi pas przedni. Jest pewne, że tym samym straci swój masywny, nieco pudełkowy kształt obecnej generacji. Konstrukcyjnie nowe Pajero Sport będzie bazować zapewne na tej samej platformie co nowe L200.

Pod maską terenówki z Japonii będzie pracować prawdopodobnie ten sam lub podobny zestaw jednostek co w modelu, z którego weźmie on swoją konstrukcję. W zależności od rynku będą to silniki wysokoprężne z turbodoładowaniem i o pojemności 2,5 l generujące 128 KM i 240 Nm oraz 178 KM i 400 Nm. Do gamy diesli może dołączyć nowy motor 2,4 l rozwijający z turbodoładowaniem 154 KM i 380 Nm lub 181 KM i 430 Nm. Zestaw silników uzupełni też nowa jednostka benzynowa.

Obecnie pozostałe informacje dotyczące Pajero Sport pozostają w sferze spekulacji. Wróżenie z fusów zakończy się 1 sierpnia, gdy nastąpi premiera Pajero Sport na targach samochodowych w Bangkoku.

[aktualizacja 13 lipca]

Nowe Pajero Sport zostało wyszpiegowane bez żadnego kamuflażu. Muskularnego wyglądu nadają mu wyraźnie zaznaczone nadkola i wysoka linia okien. Kontrowersje może wzbudzać jedynie pas tylny, w który w nietypowy sposób wkomponowano podłużne światła.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

[aktualizacja 16 lipca]

Kolejne detale Mitsubishi Pajero Sport zostały przedstawione na oficjalnym wideo prezentującym auto w częściowym zaciemnieniu. Są one potwierdzeniem tego, że na powyższych zdjęciach szpiegowskich faktycznie widać właśnie ten model. Na filmie japoński koncern zaprezentował między innymi wygląd tylnych lamp, słupka C oraz detali frontu.

All New Pajero Sport : Teaser

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)