Z polskiej fabryki dla polskiego wojska. MAN dostarczy 262 sztuki modelu TGE

MAN TGE to bliźniacza konstrukcja VW Craftera.
MAN TGE to bliźniacza konstrukcja VW Craftera.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński

30.07.2020 07:47, aktual.: 22.03.2023 10:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma MAN Truck & Bus Polska zwyciężyła w przetargu organizowanym dla 3. Regionalnej Bazy Logistycznej. Dotyczył on zakupu samochodów małej ładowności i wysokiej mobilności. Wszystkie wymagane kryteria spełnił model MAN TGE produkowany w polskiej fabryce we Wrześni.

Najnowsza umowa, którą przedstawiciele MAN Truck & Bus Polska podpisali z MON, dotyczy zakupu 52 pojazdów z możliwością późniejszego dokupienia kolejnych 48 sztuk. To nie pierwszy przetarg dla wojska realizowany przez wielkopolską fabrykę.

W kwietniu bowiem MAN zwyciężył w innym wojskowym przetargu dotyczącym zakupu 57 samochodów ogólnego przeznaczenia i małej ładowności z możliwością rozszerzenia oferty o kolejne 56 sztuk i 25 mikrobusów + 24 opcjonalne egzemplarze.

Oznacza to, że na mocy dwóch podpisanych umów polska fabryka dostarczy łącznie aż 262 auta, które rozpoczną służbę w MON jeszcze w tym roku. Termin realizacji ustalono bowiem na 30 listopada 2020 roku. Dlaczego akurat MAN TGE?

Model ten okazał się idealnie spełniać kryteria wyszczególnione w przetargu. Wśród nich znajdziemy takie wymogi jak m.in. możliwość przewozu co najmniej 6 osób, minimalną ładowność wynoszącą 1100 kg, rozstaw osi nie mniejszy niż 3450 mm, masę całkowitą do 3,5 tony, 5-stopniową automatyczną skrzynię czy silnik wysokoprężny o mocy co najmniej 90 kW, spełniający normę emisji spalin Euro 6

MAN TGE to bliźniacza konstrukcja Volkswagena Craftera produkowana w zakładach VW w wielkopolskich Białężycach koło Wrześni. Oba modele cieszą się sporą popularnością na rynkach całej Europy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (1)