Ciężarówka potrąciła kobietę na pasach. Internauci spierają się, kto zawinił

Ciężarówka potrąciła kobietę na pasach. Internauci spierają się, kto zawinił

Potrącona kobieta odniosła tylko niewielkie obrażenia
Potrącona kobieta odniosła tylko niewielkie obrażenia
Źródło zdjęć: © Fot. Zrzut ekranu/StrzelceOnline
Filip Buliński
07.11.2019 13:38, aktualizacja: 22.03.2023 17:27

W Strzelnie ciężarówka potrąciła przechodzącą przez pasy kobietę. Odniosła ona tylko niewielkie obrażenia, ale potrącona miesiąc wcześniej na tym samym przejściu 80-latka nie miała tyle szczęścia. Tym samym powraca temat dostatecznej widoczności kierowców ciężarówek.

Do groźnego zdarzenia doszło 5 listopada, ok. południa, na ul. Michelsona w Strzelnie. Na obu pasach jednokierunkowej ulicy zatrzymały się pojazdy, w tym ciężarówka z naczepą, aby przepuścić pieszych. Gdy ci już schodzili z przejścia, na pasy weszły dwie kobiety. Kierowca ciężarówki nie zauważył przechodniów i ruszył. Jedna z nich zdążyła uciec. Druga została potrącona przez pojazd i o mały włos nie przejechana.

Zobacz nagranie ze zdarzenia

W dalszej części filmu widzimy, że wcześniej doszło do podobnej sytuacji. Wtedy też przechodzącej pieszej nie zauważył ruszający kierowca ciężarówki. Dzięki czujności kobiety, samochód w porę się zatrzymał.

Niestety, pod koniec września na tym samym przejściu zginęła 80-letnia kobieta. Okoliczności były inne. Kabina kierowcy była już za przejściem, a na pasach stała jedynie naczepa, to powraca temat widoczności kierowców ciężarówek, który w obu przypadkach przyczynił się do potrąceń.

Wśród internautów trwa dyskusja odnośnie tego, kto zawinił. Jedni zauważają, że skoro kobiety były na przejściu dla pieszych, to miały pierwszeństwo. Drudzy dopatrują się tu jednak wymuszenia - w końcu zaczęły iść już po tym, jak ciężarówka ruszyła.

Nie ulega wątpliwości jednak, że ograniczone pole widzenia uniemożliwiło kierowcy zauważenie pieszych. Szoferzy wielokrotnie już apelowali, aby inni uczestnicy ruchu mieli na uwadze, że w niektórych sytuacjach zwyczajnie nie są w stanie dostrzec pieszych.

Mimo że ciężarówka wyposażona jest w dodatkowe lusterka, nie zawsze pomagają one w odpowiedniej ocenie. Policja często podkreśla, aby w miarę możliwości nawiązywać kontakt wzrokowy z kierowcą pojazdu, który zatrzymuje się przed przejściem oraz dla własnego bezpieczeństwa cały czas obserwować jego zamiary.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)