Poradniki i mechanikaJak zdjąć tablice rejestracyjne?

Jak zdjąć tablice rejestracyjne?

Podkładki pod tablice łatwo połamać. Taki to już materiał.
Podkładki pod tablice łatwo połamać. Taki to już materiał.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Maciej Gis
13.12.2019 11:44, aktualizacja: 22.03.2023 17:00

Tablice rejestracyjne wymienia się stosunkowo rzadko, właściwie tylko przy przerejestrowaniu auta. Brak wprawy i łamliwy materiał powodują, że łatwo zniszczyć podkładkę. Jak to zrobić, by nic się nie stało?

Potrzeba wyjęcia tablic rejestracyjnych pojawia się z chwilą zakupu auta (jego ponownej rejestracji), a także ich zniszczenia lub kradzieży. Tablice montowane są na dwa sposoby – bezpośrednio do zderzaka lub klapy bagażnika, albo umieszczane w specjalnej ramce. Ten drugi sposób jest najpopularniejszy, także z punktu widzenia wymiany.

Jak wyjąć tablicę z ramki?

Aby wyjąć tablicę z ramki, należy odpiąć dolną część, na której umieszczane są zazwyczaj reklamy lub inne napisy. Jeśli plastik stawia opór, to nie warto ciągnąć na siłę, bo się złamie. Lepiej do podważenia jest użyć plastikowego śrubokręta, jeśli taki macie, ewentualnie metalowego. Wówczas zatrzaskowa listwa powinna odskoczyć. Następnie tablicę wystarczy przesunąć w dół (wyłącznie w dół) i ją wysunąć.

To najprostszy sposób demontażu tablicy rejestracyjnej. Warto jednocześnie pamiętać, że ramki mogą różnić się sposobem montażu i demontażu oraz jakością plastiku, z jakiego zostały wykonane – najtańsze tworzywo szybko pęka. Wtedy pozostaje tylko odkręcenie starej i kupno nowej ramki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)