Jackie Stewart rozbił Pagani Zondę!

Jackie Stewart rozbił Pagani Zondę!
Michal Grygier

26.03.2010 11:00, aktual.: 02.10.2022 20:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mistrzom świata też zdarzają się wypadki. Jackie Stewart, trzykrotny mistrz świata Formuły 1 jest tego najlepszym przykładem. Kilka dni temu udał się na przejażdżkę pożyczoną Zondą S i ją... rozbił!

Mistrzom świata też zdarzają się wypadki. Jackie Stewart, trzykrotny mistrz świata Formuły 1 jest tego najlepszym przykładem. Kilka dni temu udał się na przejażdżkę pożyczoną Zondą S i ją... rozbił!

Można żartobliwie zasugerować, nie pożyczaj swojej Zondy kierowcom F1. Ale to byłoby na wyrost. Zmierzam do czego innego. Często uważamy siebie za mistrzów kierownicy, często krytykujemy innych na drodze, ale jak zerknąć tak głęboko w nas, to wszyscy popełniamy błędy, niezależnie czy jesteśmy "motoryzacyjnymi kotami", czy doświadczonymi wygami z milionami kilometrów na koncie.

Pagani Zonda S, kosztuje grubo  ponad 500 tysięcy dolarów. Sumka spora. Stewart, nawiązując do brytyjskiego BBC wykonał klasyczny "dzwon". Autem pięknym, wyjątkowym i bardzo drogim. A to trzykrotny mistrz świata Formuły 1! Podczas podróży, a raczej przejażdżki z jej właścicielem, Zonda natrafiła na błotnisty odcinek na asfaltowej drodze i po tym jak Jackie nie był w stanie jej opanować, trafiła (chyba, tego nie jestem pewien) w słup. Mało tego, właściciel podczas wypadku siedział na fotelu... pasażera!

Obraz

A do kogo należy Zonda? Właścicielem jest Gareth Jones, prezenter telewizyjny i autor programu "Gareth Jones on Speed", który aby stać się posiadaczem tego auta, musiał pozbyć się 546 000 dolarów. Jak wartościowy i wyjątkowy to samochód niech posłuży kilka danych technicznych. Pod maską znajduje się 7,3 litrowa V12-ka o mocy 555 KM. Zniszczenia są spore, ale auto już odesłano do Modeny, gdzie zostanie naprawione.

Zatem, nie ma się czego wstydzić, gdy przydzwonimy? Jeżeli brać pod uwagę, że przytrafia się to najlepszym, a Jackie Stewart do najlepszych z pewnością należy, to owszem - nie ma powodów do wstydu.

Choć mistrzowi jest pewnie trochę głupio...

Obraz

Pagani Zonda w całej swojej okazałości:

Pagani Zonda | Car Review | Top Gear

A tak Jackie uczy członka z klanu Top Gear jak się sportowo prowadzi auto...

Źródło: BBC

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)