Hyundai i koreański "Stig" zapowiadają Konę N. Debiut już 27 kwietnia

Hyundai i koreański "Stig" zapowiadają Konę N. Debiut już 27 kwietnia16.04.2021 08:53
N Man i nowa Kona - Koreańczycy wiedzą jak podgrzać atmosferę.
N Man i nowa Kona - Koreańczycy wiedzą jak podgrzać atmosferę.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Hyundai

Kona N to jedna z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier Hyundaia. Crossover oparty na technice świetnego i30 N ma mieć 280-konny napęd i ostro zestrojone podwozie. Po serii przecieków i domysłów w końcu poznaliśmy oficjalną datę debiutu. Wszystko stanie się jasne już 27 kwietnia 2021 roku.

Na 27 kwietnia 2021 roku Hyundai zapowiedział N Day - cyfrowe wydarzenie, podczas którego zaprezentuje długo oczekiwanego crossovera. Mowa oczywiście o ostrej Konie N, która może być jedną z ciekawszych propozycji w tym segmencie. Wszystko dzięki sprawdzonej technice kompaktowego i30 N zaklętej w wyższym i bardziej praktycznym nadwoziu.

280 KM, dostępność automatycznej skrzyni biegów oraz dyferencjał o ograniczonym uślizgu mówią same za siebie. Jeśli auto będzie choć w połowie tak dobre jak wspomniane i30 N, chętnych raczej nie zabraknie. Hyundai wydaje się pewny swego, o czym świadczą chociażby zapowiedzi zdecydowanie nawiązujące do motorsportu. Zresztą, sami zobaczcie:

Hyundai N | N Day Teaser —The all new KONA N World Premiere

Obiecujące wideo z udziałem N Man'a, który zdaje się być kimś w rodzaju koreańskiego "Stiga" przedstawia Konę N w roli stuprocentowo sportowej maszyny. Czy Kona N faktycznie będzie tak świetna, na jaką się zapowiada? Odpowiedź wraz ze wszystkimi szczegółami poznamy już pod koniec kwietnia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)