Honda Civic Type R będzie hybrydą. To doskonała wiadomość

Honda Civic Type R będzie hybrydą. To doskonała wiadomość22.03.2019 14:52
Tę generację Hondy Civic znamy już od 2016 roku
Tę generację Hondy Civic znamy już od 2016 roku
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe

Każda kolejna generacja samochodu sportowego musi mieć lepsze osiągi, bardziej angażujące prowadzenie i wydajniejszy układ napędowy. Honda doskonale zdaje sobie z tego sprawę – pierwsze plotki dot. nowego Type R wskazują, że będzie on hybrydą.

Jeszcze nie przyzwyczailiśmy się do widoku nowej Hondy Civic Type R, a pierwsze wycieki wskazują, że już trwają prace nad kolejną generacją. Kohei Hitomi, menadżer prototypu "e" w rozmowie z serwisem "Pistonheads" stwierdza, że "byłoby stosunkowo łatwo wyciągnąć osiągi obecnego Type R z napędu elektrycznego", jednak podkreśla on, że "w Type R nie chodzi tylko o osiągi". Dodatkowymi atrybutami mają być prowadzenie i codzienna użyteczność. Na ich zachowanie ma pozwolić układ hybrydowy.

Honda może nie dołączyła do fali popularności hybryd zapoczątkowanej przez Toyotę (choć początki były obiecujące), ale teraz chce wyznaczać trendy. Do 2025 roku 100 proc. sprzedawanych aut ma być pojazdami "zelektryfikowanymi". Wielkimi krokami nadchodzi miejska Honda "e", tak więc Japończycy mają już technologię. Teraz wystarczy wprowadzić ją na rynek.

Kierowcy zazwyczaj widzą Civica Type R z tej perspektywy.
Źródło zdjęć: © fot. materiały prasowe
Kierowcy zazwyczaj widzą Civica Type R z tej perspektywy.

Honda zaprezentowała niedawno układ hybrydowy (nawiasem mówiąc, jest świetny) w dużym modelu CR-V. Może on być wykorzystany w nadchodzącym Civicu Type R. Z drugiej strony inżynierowie mają też doświadczenie wyniesione z tworzenia ostatniej generacji flagowego NSX-a. Pozostaje więc tylko czekać na kolejne doniesienia. Narzekający na elektryfikację niech pamiętają, że gdy Honda wprowadzała turbosprężarki pod maskę Type R, temu rozwiązaniu nie wróżono świetlanej przyszłości.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)