Grand Prix Rosji odwołane. Formuła 1 podjęła ostateczną decyzję

Grand Prix Rosji odwołane. Formuła 1 podjęła ostateczną decyzję25.02.2022 13:27
Grand Prix Rosji 2022 oficjalnie się nie odbędzie
Grand Prix Rosji 2022 oficjalnie się nie odbędzie
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Mercedes AMG Petronas Formula 1 Team

Inwazja Rosji na Ukrainę wpłynęła również na świat Formuły 1. Po pierwotnych deklaracjach kilku kierowców, którzy wyrazili się krytycznie o planach startów w Grand Prix Rosji, zapadła oficjalna decyzja władz królowej motorsportu.

W czwartek 24 lutego 2022 roku Sebastian Vettel, Max Verstappen i Fernando Alonso otwarcie mówili, że w obliczu konfliktu rosyjsko-ukraińskiego GP Rosji zaplanowane na wrzesień powinno zostać odwołane. Wieczorem zwołano posiedzenie wszystkich zespołów, na którym omawiano tę kwestię. Wynik jest już znany - GP Rosji się nie odbędzie.

Decyzję ogłoszono za pośrednictwem kanałów informacyjnych Formuły 1 i mediów społecznościowych. W komunikacie, który znajdziecie powyżej możemy przeczytać m.in. o smutku, szoku oraz nadziei na pokojowe rozwiązanie obecnej sytuacji, a także decyzji, która wydaje się zrozumiała - "Organizowanie GP Rosji w obecnych okolicznościach jest niemożliwe".

To kolejne zmiany w Formule 1 podyktowane wybuchem konfliktu rosyjsko-ukraińskiego. Przypominamy, że kilka godzin wcześniej zespół Haas F1 sponsorowany przez koncern Uralkali ogłosił nowe, neutralne barwy i zrezygnował z promowania rosyjskich firm.

Sytuacja jest o tym poważna, że Haas w dużym stopniu bazuje na rosyjskim kapitale, nie mówiąc już o pochodzeniu jednego z kierowców zespołu, Nikity Mazepina.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)