Goldfinger: najdroższy motocykl na świecie?

Goldfinger: najdroższy motocykl na świecie?04.03.2014 13:14
Goldfinger: najdroższy motocykl na świecie?
Źródło zdjęć: © fot. keisbyschmidt.dk
Dominika D.

Jeżeli zastanawialiście się, czy istnieją motocykle, które mają niewielką wartość użytkową, ale za to wyglądają jak, dosłownie, milion dolarów, to przedstawiam Wam model Goldfinger.

Goldfinger jest projektem duńskiej firmy Lauge Jensen, zajmującej się tworzeniem niestandardowych projektów motocykli. Nadwozie tego motocykla zostało pokryte 24-karatowym złotem oraz 250 małymi diamentami. Złoto króluje nie tylko na zewnątrz maszyny. Jak deklarują twórcy, pokryte jest nim również 859 części w motocyklu.

Ale to nie wszystko. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano siedzenie kierowcy. To na pewno nie spodoba się obrońcom praw zwierząt, ponieważ kanapa w całości uszyta jest ze skóry krokodyla.

428968286672482220
Źródło zdjęć: © fot. keysbyschmidt.dk

Producent wycenił motocykl na milion dolarów, jednak ostatecznie nabywca zapłacił za niego trochę mniej – 850 tys. dol. Jak twierdzi przedstawiciel firmy Lauge Jensen, Goldfinger cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem kolekcjonerów. Zdradził też, że trwają prace nad kolejnym projektem, w którym oprócz diamentów motywem przewodnim mają być… kamienie szlachetne. Będzie on jeszcze droższy i podobno znalazła się już osoba, która chce go mieć w swoim garażu.

Goldfinger - galeria zdjęć

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)