Ferrari Land w Hiszpanii – otwarcie w 2016 roku

Ferrari Land w Hiszpanii – otwarcie w 2016 roku

Ferrari Land w Hiszpanii (wizualizacja)
Ferrari Land w Hiszpanii (wizualizacja)
Piotr Ślusarczyk
13.03.2014 22:03, aktualizacja: 08.10.2022 09:35

Już w 2016 roku otwarty zostanie park rozrywki Ferrari Land w Hiszpanii. To drugi tego typu kompleks po Ferrari World w Abu Dhabi.

Włoski producent superaut stworzy Ferrari Land przy współpracy z PortAventura Entertainment. Budżet projektu to 100 mln euro.

Ferrari Land będzie usytuowany na przedmieściach Barcelony. Uroczyste otwarcie bram dla gości ma nastąpić już w 2016 roku. Głównymi atrakcjami parku mają być najwyższy i najszybciej przyspieszający rollercoaster w Europie oraz luksusowy hotel i basen. Oczywiście kompleks będzie też przepełniony przeróżnymi pomniejszymi atrakcjami związanymi z marką Ferrari oraz Formułą 1.

Ferrari Land w Hiszpanii (wizualizacja)
Ferrari Land w Hiszpanii (wizualizacja)

Mimo, że Ferrari Land nie będzie większym parkiem rozrywki od otwartego w 2010 roku Ferrari World (75 000 w porównaniu z 200 000 metrami kwadratowymi powierzchni), to na pewno będzie to świetna alternatywa dla europejskich fanów marki, którzy chcieliby odwiedzić takie miejsce. Ferrari prognozuje, że nowy park rozrywki odwiedzi rocznie ok. 4 mln osób, przy czym aż 50 % stanowić będą goście spoza Hiszpanii.

Przedstawiciel Ferrari Andrea Perrone wybór Hiszpanii umotywował świetną ofertą zaproponowaną przez PortAventura Entertainment oraz tym, że marka ma tam wielu fanów. Pod uwagę wzięto również fakt, że co roku do Hiszpanii przybywa ogrom turystów, co znacznie zwiększa liczbę potencjalnych gości powstającego Ferrari Land. Perrone zapowiedział również, że Ferrari nadal otwarte jest na propozycje stworzenia kolejnych parków rozrywki. Tym razem jednak znów poza Europą.

Ferrari Land w Hiszpanii - galeria wizualizacji

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)