DS 4 – gdzie technologia łączy się z wyrafinowaniem© Materiał partnera

DS 4 – gdzie technologia łączy się z wyrafinowaniem

Michał Gruszczyk
2 czerwca 2022

Kompakt o znamionach SUV-a coupe, który jest uosobieniem francuskiej awangardy w klasie samochodów premium. Nowy model DS 4 zachwyca swoją stylistyką od samego dnia premiery. Nie sposób przejść obok niego obojętnie. Podczas jazdy udowadnia z kolei, że można zakochać się w nim od pierwszego kilometra.

Choć na rynku znajdziemy najpewniej kilkadziesiąt propozycji samochodów kompaktowych czy SUV-ów w stylizacji coupe, to jednak tworzone są one według jednego, powtarzanego schematu. Marka DS, ze swoim awangardowym designem i paryską elegancją w najczystszej formie, zawsze jednak oferowała modele, które budziły niemałe poruszenie. Podobnie jest w przypadku DS 4. Nadwozie samochodu kompaktowego, o cechach SUV-a coupe, łączy w sobie najwyższą jakość wykonania, najnowocześniejsze technologie, najwyższy poziom komfortu i ekstrawagancką, niespotykaną dotąd prezencję.

Unikalne proporcje DS 4 to zasługa wspomnianego połączenia w jednym nadwoziu cech SUV-a oraz wszechstronności i zgrabności kompaktowego hatchbacka. Jego wyrazisty design to kwintesencja francuskiego, awangardowego stylu. To wszystko idzie w parze z wykończeniem wnętrza materiałami o rzemieślniczej wręcz jakości. Projekt nadwozia ściśle koresponduje z wyglądem wnętrza, w którym dominują czyste formy i zachwycające rozwiązania.

W desce rozdzielczej ukryto nawiewy układu wentylacji, które dopełniają obraz perfekcyjnie zaprojektowanego dzieła. Ponadto do wyboru pozostaje aż 8 motywów wykończenia wnętrza, które różnią się od siebie kolorystyką i wykorzystaniem różnych szlachetnych materiałów, takich jak skóra Nappa, specjalne wysokogatunkowe płótna DS czy tkanina Alcantara®.

Ekskluzywność, komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy – o to można być spokojnym zasiadając w fotelu kierowcy DS 4. Mamy do czynienia ze szczytem technologicznego know-how francuskiej marki. Na pokładzie znajdziemy m.in. asystenta jazdy nocnej (DS Night Vision) z kamerą na podczerwień czy DS Active Scan Suspension, czyli system, który dzięki kamerze rozpoznającej nierówności drogi przygotowuje zawieszenie pojazdu do jak najlepszej amortyzacji.

Poza tym mamy też zaawansowany, panoramiczny wyświetlacz head-up display, który pokazuje niezbędne informacje w formacie aż 21”, około 4 metry przed samochodem. To wszystko pozwala na poznanie nowego wymiaru prowadzenia. W swoim wnętrzu DS 4 oferuje również takie rozwiązania klasy premium, jak: wentylowane i podgrzewane fotele z funkcją masażu, podgrzewana kierownica, w pełni obszyta skórą Nappa, czy audiofilskie nagłośnienie marki FOCAL Electra® o mocy 690 W.

Mało jest samochodów, którymi można manifestować swój indywidualizm. Podczas konfiguracji DS 4 wybieramy spośród trzech głównych linii stylizacyjnych nadwozia i ośmiu stylizacji wnętrza, które wykorzystują nie tylko awangardowe wzory i kolory, ale także najwyższej klasy materiały, takie jak Alcantara®, skóra Nappa czy specjalne wysokogatunkowe płótna DS. W wykonaniu wnętrza czuć kunszt ręcznego rzemiosła. Nadwozie, które samo w sobie jest dziełem sztuki, może być polakierowane w jeden z sześciu ekskluzywnych kolorów, również w połączeniu z kontrastującym, czarnym dachem.

Do tego dochodzi aż dziewięć wzorów felg w rozmiarach od 17” do 20”. To wszystko pozwala stworzyć prawdziwie indywidualną i spersonalizowaną całość. Elegancja, awangardowy styl i doskonały projekt wnętrza to jednak nie jedyne, co zachwyca w DS 4. Ten model został wypełniony najnowocześniejszą technologią, inspirowaną między innymi Formułą E. Uwagę zwraca np. dyskretny przełącznik trybów skrzyni biegów E-TOGGLE, którego czysta forma idealnie komponuje się z kunsztem całego wnętrza DS 4.

Oprócz nowoczesnych, wydajnych silników benzynowych i diesla, DS 4 dostępny jest w wersji E-TENSE, jako hybryda plug-in. W tej konfiguracji DS 4 oferuje moc na poziomie aż 225 KM, która pozwala cieszyć się wolnością i znakomitymi osiągami. Doświadczenie i know-how marki DS, wyniesione z wyścigów Formuły E, pozwoliły na osiągnięcie maksimum wydajności pod każdym względem. E-TENSE pozwala także na jazdę wyłącznie w trybie elektrycznym, na dystansie do 55 km. Ładowanie hybrydy może odbywać się z domowego gniazdka lub z systemu Wallbox, gdzie uzupełnienie energii od 0 do 100% zajmuje mniej niż dwie godziny.

Pomimo faktu, że DS 4 jest samochodem ekskluzywnym i wyróżniającym się na drodze, niezwykle łatwo jest rozpocząć własną, ekscytującą przygodę za kierownicą tego modelu. Dzięki kompleksowej i korzystnej ofercie finansowania dla firm i osób fizycznych, możesz zdecydować się na zakup na własność lub użytkowanie długoterminowe tego modelu. Poza samym samochodem, również finansowanie może być uszyte na miarę potrzeb. Szczegóły dotyczące ofert finansowania i możliwość umówienia jazdy testowej dostępne są na stronie producenta oraz w każdym salonie DS Store w Polsce.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)