TOP 10 futurystycznych konceptów, czyli czym będziemy jeździć w przyszłości?

TOP 10 futurystycznych konceptów, czyli czym będziemy jeździć w przyszłości?

MMR25-Mitsubishi-Motors-w-akcji
MMR25-Mitsubishi-Motors-w-akcji
Jan Szczeniowski
20.01.2010 19:00, aktualizacja: 10.10.2022 18:27

Według filmów science fiction za 50 lat wszyscy będziemy latać dziwnymi pojazdami, które na pewno będą się same prowadzić.  Ale nuda! Jak to? Nie będę mógł dać gazu na zakręcie by do mózgu została wpompowana choć małą ilość adrenaliny? A może przyszłość nie będzie jednak smutna? Aby się tego dowiedzieć obejrzyj poniższe zestawienie najbardziej designerskich i futurystycznych projektów pojazdów przyszłości przygotowane przez serwis yankodesign!

1.MMR25 Mitsubishi Motors

MMR25-Mitsubishi-Motors
MMR25-Mitsubishi-Motors

Tak właśnie Mitsubishi wyobraża sobie rajdy samochodowe w 2025 r. Na każdym z czterech "kół" znajduje się po osiem wałków, co ma zapewnić niesamowite osiągi i przyczepność. Co ciekawe pojazd ten nie ma okien, kierowca kieruje widząc wszytko na ekranach umieszczonych w kabinie. Jednym słowem pełna cyfryzacja. Kto wie? Być może tak właśnie będzie wyglądał Lancer Evo XX. Zastanawia mnie co się stanie jak siądzie komputer pokładowy?

2.Dynamically Augmenting Wheel System

Dynamically-Augmenting-Wheel-System
Dynamically-Augmenting-Wheel-System

Z pozoru samochód ten wygląda jak zwykły Lotus Elise, jednak ten pojazd zaprojektowany przez Charlesa Pyotta posiada niezwykły system wspomagający skręcanie. Koła samochodu przechylają się dynamicznie w zależności od tego w którą stronę są skręcone, dzięki czemu samochód ma nigdy nie tracić przyczepności. O tym projekcie już kiedyś pisaliśmy tu.

3. Honda Fuzo Concept Car

Honda-Fuzo-Concept
Honda-Fuzo-Concept

John Mahieddine chyba bardzo lubi oglądać "Piąty Element". Bruce Willis na pewno chętnie zamieniłby swoją taksówkę na tą superszybką (około 600km/h) latająca furę! Więcej o tym pojeździe znajdziesz tu

4. Jet Powered Bike

Jet-Powered-Bike
Jet-Powered-Bike

Projektant Norio Fujikawa inspirował się chyba Speeder Bike'ami imperialnych zwiadowców z Gwiezdnych Wojen. W przyszłości dawcy nerek będą mieli jeszcze skuteczniejsze narzędzia!

5. RT20 Future Vehicle

RT20-Future-Vehicle
RT20-Future-Vehicle

Podwójnie doładowane V6 zasilane ciekłym wodorem miałoby zasilać ten samochód przyszłości zaprojektowany przez Mathieu Lewisa. To kolejny supersportowiec w naszym zestawieniu. Pojazd został zaprojektowany także jako pościgowy samochód policyjny. Czyżby kolejny, któremu nikt nie ucieknie? Swoją drogą, można chyba powiedzieć, że jest pojazd zasilany wodorem jest ekologiczny.

6. Monza

monza
monza

To futurystyczne Ferrari daje się sterować przy "niskich" prędkościach. Iman Moghsoud, który stworzył ten pojazd, wyszedł z założenia, że powyżej 200 km/h człowiek nie jest w stanie kontrolować sytuacji, więc lepiej, żeby wyręczył go superkomputer. Produkt na pewno będzie do pewnego stopnia  idiotoodporny, ale czy fani marki z Maranello zaakceptowaliby samochód który sam się prowadzi? W końcu Ferrari kupuje się by samemu można poszaleć :)

7. CarGo Concept Cargo Truck

CarGo-Concept-Cargo-Truck
CarGo-Concept-Cargo-Truck

Elektryczny, przypominający kapsułę pick-up przyszłości zaprojektowany przez Adama Schactera być może za kilkadziesiąt lat będzie tak kultowy jak Toyota Hilux. Ten rewolucyjny koncept posiada przestrzeń ładunkową o zmiennej orientacji - poziomej pochylonej lub pionowej. Dzięki temu z długiego pick-upa można go przekształcić w krótki dostawczak.

8. The Wooden Splinter

The-Wooden-Splinter
The-Wooden-Splinter

Prawdziwa gratka dla ekologów! Samochód, w którym wszystko co możliwe zostało wykonane z drewna! Pojazd jest zasilany silnikiem V8 Cadillaca o mocy co najmniej 600 koni podłączonym do automatycznej skrzyni biegów typu transaxle (umieszczona tuż przed tylna osią) z Cortvetty. Pamiętaj tylko, że auto stworzone przez zespół projektantów z Uniwersytetu Karoliny Północnej jest łatwopalne!

9. 2015 Honda CB750 Motorcycle Concept

2015-Honda-CB750-Motorcycle
2015-Honda-CB750-Motorcycle

Motor zaprojektowany przez Igora Chaka będzie wykonany z tytanu, włókien węglowych i  aluminium. Komputer co 1/10 sekundy dostosowuje właściwości elektro-magnetycznego zawieszenia. Specjalne czujniki maja dbać o bezpieczeństwo motocyklisty, na przykład każdy skręt będzie kontrolowany elektronicznie. Komputer będzie kontrolował skręt koła, prędkość i przechył dwuśladu. Specjalny radar będzie ostrzegał o zbyt szybko zbliżającym się z przodu obiekcie i sam zahamuje. Czyżby bezpieczny motocykl?

10. Gamma

gamma
gamma

Tworzywa sztuczne opanowują świat. Model wykonany przez Nielsa Grubaka Iversena jest w większości wykonany z przezroczystych, lekkich materiałów. By oszczędzić na wadze kompozytowe nadwozie zostało zespojone na ciepło z węglowym podwoziem - zero śrub! Niestety teraz wszyscy będą widzieli bałagan w bagażniku właściciela.

Pozostaje cieszyć się, że futurystyczne koncepty podążają w dwóch kierunkach. Pierwszym będzie zwiększenie prędkości podróżowania. Oczywiście do tego potrzeba też odpowiednich dróg i infrastruktury, a nie od dziś wiadomo, że infrastruktura nie nadąża za technologią środków transportu.

Drugim kierunkiem jest zwiększenie bezpieczeństwa. Nie da się ukryć, że jest to najważniejszy aspekt transportu drogowego. W końcu od bezpieczeństwa zależy nasze życie i zdrowie

Źródło: yankodesign

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)