Honda Civic Type R Mugen: Golf GTI wymięka?

Honda Civic Type R Mugen: Golf GTI wymięka?

Mugen
Mugen
Mateusz Gajewski
03.10.2009 17:00, aktualizacja: 02.10.2022 18:37

Volkswagen Golf VI GTI dysponuje mocą 210KM i rozpędza się do "setki" w 6,9-sekundy. Czy Honda Civic Type R Mugen może mu podrapać pięty?

Volkswagen Golf VI GTI dysponuje mocą 210KM i rozpędza się do "setki" w 6,9-sekundy. Czy Honda Civic Type R Mugen może mu podrapać pięty?

W zasadzie to na rynku nie ma zbyt dużego wyboru samochodów tego kalibru. Większość osób, które poszukują funkcjonalnego hatchbacka, który swoimi osiągami zawstydzi niejedno auto sportowe, najczęściej decyduje się na wzmocnione fabrycznie wersje Golfa. Czy jednak musi tak być? Czy jesteśmy bezpowrotnie skazani na panowanie firmy z Wolfsburga? Otóż nie! Znakomitym dowodem na to, że w temacie sportowych hatchbacków nie wszystko zostało jeszcze powiedziane jest Honda Civic Type R Mugen.

Choć oficjalnie samochód ten wciąż figuruje w statystykach jako model prototypowy, to już firma Mugen zdążyła podesłać do brytyjskiego magazynu AutoCar wersję produkcyjną. Zielone światło zostało więc zapalone, pora ruszać:

Mugen Civic Type R driven by autocar.co.uk

Niektórych z pewnością odstraszy wygląd pojazdu, a zwłaszcza ogromny tylny spojler. Przeszłość pokazała już jednak wielokrotnie, że to co na początku się nie podoba, z czasem staje się ulubionym elementem. Honda Civic Type R w wersji Mugen dysponuje mocą 240KM. Udało się je wycisnąć z 2-litrowego silnika VTEC.

Dziennikarz, który testował auto zauważył, że warto byłoby popracować jeszcze nieco nad zachowaniem nadwozia, co ma związek z tylnym zawieszeniem. Podobno pojazd zbyt łatwo się buja co przeszkadza w szybkim pokonywaniu zakrętow.

PS. A jeśli nie Golf GTI i Honda Civic Type R Mugen to może Renault Megane R26.R?

Źródło: carscoop

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)