Cysterna z gazem, za to bez amortyzatorów. ITD zatrzymało bombę na kołach

Cysterna z gazem, za to bez amortyzatorów. ITD zatrzymało bombę na kołach

Zatrzymana cysterna
Zatrzymana cysterna
Źródło zdjęć: © GITD
21.04.2023 14:15, aktualizacja: 21.04.2023 14:28

Mogłoby się wydawać, że transporty materiałów niebezpiecznych podlegają specjalnym względom bezpieczeństwa. W tym przypadku jednak przewoźnik nie przejął się nawet podstawami. Stan pojazdu zatrzymanego przez ITD wołał o pomstę do nieba.

Funkcjonariusze gdańskiej inspekcji transportu drogowego patrolujący ulice miasta w nieoznakowanym radiowozie zwrócili uwagę na zerwane amortyzatory w przejeżdżającej cysternie. Usterka była widoczna gołym okiem, a pojazd w takim stanie w ogóle nie powinien znaleźć się na drodze.

Kierowca ciężarówki został zatrzymany do kontroli. Podczas oględzin wyszły na jaw kolejne nieprawidłowości. Poza brakiem działających amortyzatorów wykryto również wyciek płynu chłodniczego i liczne pęknięcia ramy.

Tak wyglądały amortyzatory w kontrolowanej cysternie
Tak wyglądały amortyzatory w kontrolowanej cysternie© GITD

Cysterna należąca do jednej z lokalnych firm była w 15 proc. wypełniona gazem. Wykonywano nią krajowy transport tego niebezpiecznego ładunku. Z powodu zagrożenia bezpieczeństwa, inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali bezwzględny zakaz jazdy. Na miejsce wezwano lawetę, która odebrała niesprawną cysternę.

Popękana rama
Popękana rama© GITD

W związku z wykrytymi nieprawidłowościami wszczęto postępowanie administracyjne wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem w firmie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)