Chińczycy zbudują w Polsce fabrykę baterii do aut elektrycznych

Chińczycy zbudują w Polsce fabrykę baterii do aut elektrycznych

Ładowanie samochodu elektrycznego
Ładowanie samochodu elektrycznego
Źródło zdjęć: © fot. East News / Tomasz Kawka
Marcin Łobodziński
30.05.2018 14:57, aktualizacja: 01.10.2022 17:33

Jeden z największych europejskich zakładów produkujących baterie do aut elektrycznych powstanie w Polsce. Chiński Zhangjiagang Guotai-Huarong New Chemical Materials zainwestuje 45 mln dolarów.

Do 2020 roku w gminie Oława powstanie ogromna fabryka elektrolitu jednego z trzech największych dostawców tej substancji do wkładów baterii litowo-jonowych. Projekt ten znakomicie wpisuje się w strategię Programu Rozwoju Elektromobilności.

Krzysztof Senger, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, twierdzi, że przełoży się to na wzrost popularności napędu elektrycznego w naszym kraju.

Plany fabryki na razie zakładają zatrudnienie 60 osób, a także produkcję mającą zapewnić wkłady do ok. miliona aut elektrycznych rocznie. W dalszej przyszłości wielkość zatrudnienia ma wzrosnąć do 100 osób.

Na chwilę obecną zakupiono teren pod zakłady i pracuje się nad zebraniem dokumentacji do budowy fabryki. Swoją drogą, to dość ciekawe, że chiński producent szuka miejsca do budowy fabryki w samym centrum Europy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)