Caterham może wycofać się z Formuły 1

Caterham może wycofać się z Formuły 1

Caterham może wycofać się z Formuły 1
Źródło zdjęć: © fot. Caterham F1 Team
Marcin Łobodziński
23.10.2014 11:40, aktualizacja: 08.10.2022 08:58

Nowy właściciel Caterhama, szwajcarska spółka Engavest są grozi wycofaniem się z Formuły 1 jeśli Tony Fernandes, były właściciel zespołu nie wywiąże się ze swoich zobowiązań.

Tony Fernandes sprzedał zespół tajemniczemu konsorcjum ze Szwajcarii 29 lipca. Dziś wiemy, że właścicielem jest spółka Engavest, która grozi wycofaniem zespołu z F1 i wyrzuceniem go z fabryki w Leafield, gdyż wciąż prawnie nie jest jego właścicielem. Caterham Sports Limited, dostawca ekipy zmaga się z komornikami, którzy wydają kolejne oświadczenia prasowe mające rzekomo destrukcyjny wpływ na zespół. Engavest wydało oficjalne oświadczenie kierowane m. in. do byłego szefa:

*29 czerwca 2014 Caterham Enterprises, Caterham (UK), szejk Mohamed Nasarudin oraz udziałowcy – Tony Fernandes i Datuk Kamarudin Bin Meranun – zawarli umowę kupna-sprzedaży ze spółką Engavest związaną z 1Malaysia Racing Team/Caterham F1 Team. Od tego momentu sprzedający odmówili wywiązania się ze swojej części umowy poprzez przeniesienie udziałów na kupującego. Kupujący został postawiony trudnej pozycji finansowania zespołu, którego nie był właścicielem.

Niestety działania komornicze mają niszczący wpływ na pracę ekipy F1. Od momentu rozpoczęcia prac, komornicy wydali kilka oświadczeń prasowych, które były szkodliwe dla szefostwa ekipy. Po trzech miesiącach prowadzenia ekipy w dobrej wierze, nowy kupiec musi przeanalizować wszystkie opcje, wliczając w to możliwość wycofania swojej kadry zarządzającej. Prawnicy zostali poinstruowani aby wznieść roszczenia przeciwko wszystkim zainteresowanym stronom, wliczając w to Pana Fernandesa, który jako właściciel będzie prowadził ekipę F1.*

Plotki mówią, że zespół Caterhama może zakończyć przedwcześnie tegoroczne zmagania w Formule 1.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)