Bugatti Chiron i Vision Gran Turismo trafiły w ręce saudyjskiego księcia

Bugatti Chiron i Vision Gran Turismo trafiły w ręce saudyjskiego księcia

Bugatti Chiron i Vision Gran Turismo trafiły w ręce saudyjskiego księcia
Źródło zdjęć: © fot. [GFWilliams](https://www.facebook.com/GFWilliamsPhotography/)
Aleksander Ruciński
02.08.2016 09:06, aktualizacja: 01.10.2022 22:21

Możliwość zakupu Chirona bez wątpienia oznaczałaby spełnienie dla większości fanów motoryzacji. A co powiecie na kombinację z konceptem Vision Gran Turismo? Obydwa modele wzbogaciły właśnie kolekcję jednego z Saudyjskich Książąt.

Zacznijmy od wydania Vision Gran Turismo, które jak wiele podobnych projektów zostało stworzone z myślą o wyścigowym symulatorze dostępnym na konsolach PlayStation. W przeciwieństwie jednak do większości wirtualnych konkurentów, koncept Bugatti doczekał się realnego wydania, które we wrześniu 2015 roku zadebiutowało we Frankfurcie. Vision Gran Turismo okazało się przedsmakiem produkcyjnego Chirona, zaprezentowanego w marcu 2016 roku, w Genewie.

Bugatti Vision Gran Turismo
Bugatti Vision Gran Turismo

Teraz obydwa modele zostaną gwiazdami Monterey Car Week. Impreza odbędzie się w dniach 15-21 sierpnia tego roku. Zarówno Chiron jak i koncept Vision GT nie będą już prezentowane jako własność Bugatti. W posiadanie tych wspaniałych maszyn wszedł właśnie Saudyjski Książę Badr Bin Saud słynący z zamiłowania do motoryzacji.

Jeśli zastanawiacie się jak to możliwe, że ten wyjątkowy klient nabył Chirona przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży, odpowiedź jest bardzo prosta. Cytując przedstawicieli Bugatti: "Klient złożył bardzo przekonującą ofertę." Domyślamy się, że kwota zakupu była znacznie wyższa od standardowej, oscylującej w granicach 2,6 mln dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 8,2 mln PLN. Chiron, który trafi w ręce Badr Bin Sauda jest dokładnie tym samym egzemplarzem, który zadebiutował w Genewie.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron

Pamiętajmy, że w garażu Księcia zagości jeszcze Vision Gran Turismo, przyćmiewający swoją wyjątkowością Chirona. Cena konceptu pozostaje tajemnicą. Podejrzewamy jednak, że był on tą droższą częścią zestawu...

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/5]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)